П’ять європейських країн готові взяти на себе допомогу Україні в разі відмови США – Сікорський
Сценарії для вирішення конфлікту та закінчення російської агресії мають розроблятися у тісній співпраці з українською владою, наголосив міністр МЗС Польщі

Найбільші країни Європи з погляду економіки – Німеччина, Франція, Італія, Іспанія та Велика Британія – готові взяти на себе військове та фінансове навантаження, пов'язане з наданням Україні допомоги при можливому скороченні підтримки Києва з боку США.
Про це заявив глава МЗС Польщі Радослав Сікорський у вівторок, 19 листопада, виступаючи перед журналістами за підсумками зустрічі у Варшаві з міністрами закордонних справ та естонки Каї Каллас, яка має змінити Жозепа Борреля на посаді верховного представника ЄС із закордонних справ.
Про це пише DW.
«Я з повагою беру до уваги готовність найбільших країн Європейського Союзу взяти на себе тягар військової та фінансової підтримки України у зв'язку з можливим скороченням залучення США», – сказав Сікорський.
Зустріч міністрів закордонних справ Німеччини, Франції, Італії та Польщі у Варшаві була приурочена до рубежу 1000 днів від початку російського вторгнення в Україну.
Головною темою було питання подальших відносин Євросоюзу та США після повернення до Білого дому Дональда Трампа. Глави МЗС Іспанії та Британії підключалися до обговорень у режимі онлайн.
За словами Сікорського, путінська росія з її імперськими амбіціями є «не лише однією з найбільших загроз у сфері безпеки для Європи, а й однією з найсерйозніших загроз для світового порядку». Він закликав союзників рішуче протистояти цьому.
У спільній заяві дипломатів, оприлюдненій за підсумками зустрічі, йдеться також про гібридні погрози, які походять від росії:
«москва посилює свої гібридні атаки проти країн НАТО і ЄС у досі небачених масштабах і різних видах, що несе істотні ризики у сфери безпеки».
Щодо перспектив мирного врегулювання в Україні, то учасники зустрічі у Варшаві «були єдиними на думці, що нав'язування Україні мирних рішень, що суперечать її інтересам або не сприймаються суспільством, негативно позначилося б на стабільності цієї країни», заявив Радослав Сікорський.
«Сценарії для вирішення конфлікту та закінчення російської агресії мають розроблятися у тісній співпраці з українською владою», – зазначив він.
Бекграунд. Нагадаємо: Сікорський раніше повідомив, що наступного тижня у Варшаві відбудуться «найважливіші» переговори щодо України. Переговори у Варшаві мають вирішальне значення для формування позиції ЄС щодо України, наголосив він.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].