П’ять європейських країн готові взяти на себе допомогу Україні в разі відмови США – Сікорський

П’ять європейських країн готові взяти на себе допомогу Україні в разі відмови США – Сікорський

Сценарії для вирішення конфлікту та закінчення російської агресії мають розроблятися у тісній співпраці з українською владою, наголосив міністр МЗС Польщі

П’ять європейських країн готові взяти на себе допомогу Україні в разі відмови США – Сікорський
@MSZ_RP

Найбільші країни Європи з погляду економіки – Німеччина, Франція, Італія, Іспанія та Велика Британія – готові взяти на себе військове та фінансове навантаження, пов'язане з наданням Україні допомоги при можливому скороченні підтримки Києва з боку США.

Про це заявив глава МЗС Польщі Радослав Сікорський у вівторок, 19 листопада, виступаючи перед журналістами за підсумками зустрічі у Варшаві з міністрами закордонних справ та естонки Каї Каллас, яка має змінити Жозепа Борреля на посаді верховного представника ЄС із закордонних справ.

 Про це пише DW.

«Я з повагою беру до уваги готовність найбільших країн Європейського Союзу взяти на себе тягар військової та фінансової підтримки України у зв'язку з можливим скороченням залучення США», – сказав Сікорський.

Зустріч міністрів закордонних справ Німеччини, Франції, Італії та Польщі у Варшаві була приурочена до рубежу 1000 днів від початку російського вторгнення в Україну.

Головною темою було питання подальших відносин Євросоюзу та США після повернення до Білого дому Дональда Трампа. Глави МЗС Іспанії та Британії підключалися до обговорень у режимі онлайн.

За словами Сікорського, путінська росія з її імперськими амбіціями є «не лише однією з найбільших загроз у сфері безпеки для Європи, а й однією з найсерйозніших загроз для світового порядку». Він закликав союзників рішуче протистояти цьому.

У спільній заяві дипломатів, оприлюдненій за підсумками зустрічі, йдеться також про гібридні погрози, які походять від росії:

«москва посилює свої гібридні атаки проти країн НАТО і ЄС у досі небачених масштабах і різних видах, що несе істотні ризики у сфери безпеки».

Щодо перспектив мирного врегулювання в Україні, то учасники зустрічі у Варшаві «були єдиними на думці, що нав'язування Україні мирних рішень, що суперечать її інтересам або не сприймаються суспільством, негативно позначилося б на стабільності цієї країни», заявив Радослав Сікорський.

«Сценарії для вирішення конфлікту та закінчення російської агресії мають розроблятися у тісній співпраці з українською владою», – зазначив він.

Бекграунд. Нагадаємо: Сікорський раніше повідомив, що наступного тижня у Варшаві відбудуться «найважливіші» переговори щодо України. Переговори у Варшаві мають вирішальне значення для формування позиції ЄС щодо України, наголосив він.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло