Рада підтримала ліквідацію МСЕК
Проєкт ухвалено за основу

Верховна Рада прийняла за основу проєкт про ліквідацію медико-соціальних експертних комісій (МСЕК). «За» проголосувало 360 депутатів.
Про це повідомив нардеп Ярослав Железняк.
Нагадаємо: за даними законопроєкту, з 1 січня 2025 року замість МСЕК запрацюють експертні команди з оцінювання повсякденного функціонування людини, які складатимуться з лікарів-практиків.
«Ці команди працюватимуть у багатопрофільних потужних медичних закладах, де вже працюють мультидисциплінарні реабілітаційні команди. Ці лікарні оснащені всім необхідним для оцінювання та додаткового обстеження і мають у штаті достатню кількість профільних фахівців, з яких можна буде формувати команди, з огляду на потреби кожного окремого пацієнта. За потреби команда може провести оцінювання не лише очно в закладі, а й заочно, дистанційно чи з виїздом до пацієнта», – зауважили в МОЗ.
Лікар зможе скерувати в електронному вигляді справу для оцінювання, а результати оцінювання автоматично потраплятимуть в Єдину інформаційну систему соціальної сфери для подальших кроків із реабілітації, оцінювання працездатності та за потреби призначення державних виплат.
«Людині не доведеться ходити з кабінету до кабінету й сидіти в чергах, носячи стоси паперових довідок», – зазначили в міністерстві.
Окрім цього, цифровізація, за даними МОЗ, також запобігатиме корупції та іншим зловживанням. Наприклад, лікарі до моменту оцінювання не знатимуть імені пацієнта, а пацієнт – імен лікарів, які оцінюватимуть його функціональність. Це унеможливить попередні корупційні домовленості, зокрема й такі, про які останнім часом стало відомо.
Законопроєкт також передбачає:
- відсутність необхідності в лікарсько-консультативних комісіях (ЛКК), направляти на оцінювання зможуть особисті лікарі, а військовослужбовців – лікарі ВЛК на підставі чітких критеріїв за допомогою електронної системи;
- залучення свого повноважного представника до процесу оцінювання (наприклад, лікаря, який зможе пояснити справу пацієнта);
- визначення, які лікарі мають право проводити оцінювання, а які – ні;
- механізми оскарження рішень команд.
«Законопроєкт, розроблений МОЗ, закладає основи оцінювання повсякденного функціонування. Подальший шлях пацієнта після проведення медичного оцінювання відбуватиметься відповідно до змін, що будуть впроваджені в соціальній, освітній сферах, сфері зайнятості та передбачатимуть механізми отримання необхідних послуг», – зазначили в МОЗ.
Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що уряд схвалив два законопроєкти, що регламентують соціальні послуги та страхові виплати. За словами прем’єра, виплати залежатимуть від оцінки стану працездатності.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].