Зеленський про закриття посольств у Києві: «росія в 1001-й день війни така ж божевільна, як і в перший»
Паніка на руку тільки росії, сказав президент після зупинення роботи посольств Португалії, Іспанії, Греції, Італії, Канади

Кілька європейських країн, а також США й Канада в середу, 20 листопада, оголосили про зупинення роботи своїх посольств у Києві.
Президент України Володимир Зеленський у вечірньому зверненні сказав, що панічні повідомлення, які «набули поширення», на руку лише росії.
«Сьогодні було багато нервів і питань про якусь певну небезпеку, – зазначив Зеленський у зверненні. – Хоча за цей час ми вже пережили стільки жорстоких та підлих нападів з боку росії... До попереджень про повітряні нальоти треба завжди прислухатися. У нас такий сусід – божевільний. Сьогодні, на 1001-й день повномасштабної війни, росія така ж божевільна, як і в 1000-й день, і 24 лютого».
«Інформаційний ажіотаж, який відбувся сьогодні, панічні повідомлення – все це вигідно лише росії», – наголосив він.
Також увечері 20 листопада на сайті посольства США в Києві було оприлюднено пресреліз із зазначенням, що американське диппредставництво «тимчасово змінило режим роботи 20 листопада через повідомлення про високу ймовірність повітряної атаки».
«Посольство залишається відкритим і продовжує працювати», – наголошується в цій заяві.
На сайті уряду Канади йдеться, що посольство країни в Києві тимчасово зупинило особисте обслуговування «у зв'язку із ситуацією у сфері безпеки».
Про тимчасове припинення роботи у столиці України 20 листопада повідомили також Португалія, Іспанія, Греція та Італія. На сайті МЗС Німеччини зазначено, що посольство Німеччини у Києві виконує консульську роботу в обмеженому обсязі.
Польське посольство повідомило, що продовжує роботу з дотриманням усіх норм безпеки.
Представник дипломатичного відомства ЄС Петер Стано повідомив на брифінгу: «Ми не коментуємо запобіжні заходи, що вживаються на місці посольствами. Це дії, що входять до національної компетенції держав-членів . Вони приймають такі рішення на основі інформації, яку мають у своєму розпорядженні на місцях».
«Ми з нашого боку не давали жодних вказівок щодо запобіжних заходів. У будь-якому разі ми цілком усвідомлюємо умови в Україні, які загрожують ризиками. Ми знаємо, у якому середовищі ми діємо, і делегація ЄС готова працювати в цих умовах», – сказав Стано журналістам, його цитує агентство «Інтерфакс-Україна».
Як пише агентство dpa, у багатьох в Україні зростають побоювання, що росія може піти на нову ескалацію війни після того, як, за повідомленнями ЗМІ, Україна застосувала далекобійну західну зброю проти цілей на російській території.
При цьому журналісти нагадують, що москва здійснила масований обстріл Києва ракетами 16 і 17 листопада – ще до того, як Україна атакувала росію ракетами ATACMS.
Бекграунд. 20 листопада видання Bloomberg написало з посиланням на анонімного західного чиновника, що ЗСУ вперше завдали по території росії удару з використанням британсько-французьких ракет Storm Shadow / SCALP-EG. Про удар також повідомили російські провоєнні блогери. За їхньою інформацією, від 10 до 12 ракет атакували селище Мар'їно в Курській області.
За непідтвердженою інформацією із соцмереж, там розташовується штаб ЗС рф, де могло перебувати як російське військове керівництво, так і північнокорейське.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].