Україна наступного разу може вдарити далекобійними ракетами по Ростовській області – WSJ
Видання проаналізувало відкриті дані й виявило там багато військових об’єктів

Військові об'єкти в Ростовській області можуть стати наступною ціллю, по яких Україна застосує західні далекобійні ракети, припускає The Wall Street Journal.
Видання проаналізувало карту, складену американським Інститутом вивчення війни (ISW). На ньому – близько 200 військових об'єктів, що розташовуються в зоні дії американських ракет ATACMS і британських Storm Shadow із дальністю 300 км і 250 км відповідно.
Серед потенційних мішеней – аеродроми, склади бойових припасів, озброєнні арсенали, полігони та командні пункти, які є в Ростовській області.
Наприклад, там у межах досяжності розташовуються чотири аеродроми, у тому числі Міллерово й Морозовськ.
Україна вже не раз намагалась уразити їх за допомогою безпілотників. Деякі атаки були успішними. Загалом, враховуючи, що Ростов-на-Дону є великим «хабом» із перекидання військ та техніки на фронт, удар по цьому регіону може виявитися руйнівним для російської військової логістики та призвести до втрат зброї й особового складу, вважає видання.
За словами аналітика ISW Джорджа Барроса, мапа відображає лише частину цілей, які можна визначити на основі загальнодоступної інформації. При плануванні ударів Україна також може спиратися на дані, отримані від розвідувальних служб, щоб атакувати командні пункти та інші об'єкти з місцем, що змінюється.
«Ліквідація штабу бригади чи дивізії може на кілька днів вивести зі строю сотні російських солдатів», – зазначив Баррос.
Вперше Україна застосувала ATACMS для удару по збройовому арсеналу під Брянськом 19 листопада. Цю інформацію підтвердили міноборони рф і путін, заявивши, що «жертв і серйозних руйнувань» не було. Проте, за даними Пентагону, росія змогла перехопити лише дві з восьми випущених ATACMS.
Також путін заявляв, що 21 листопада ЗСУ завдали удару британськими ракетами Storm Shadow по командному пункту «Сєвєр» у Курській області. За даними телеграм-каналу «Досье шпиона», пункт розташовувався в Мар'їно, ЗСУ атакували його за допомогою Storm Shadow 20 листопада, жертвами удару стали 18 військовослужбовців, ще 33 дістали поранення різного ступеня важкості. Джерела пабліку зазначили, що більшість постраждалих – російські офіцери, крім того, серед поранених – троє військовослужбовців Північної Кореї. Також у момент удару на об'єкті перебував і генерал-лейтенант Валерій Солодчук. Українські джерела заявили про його загибель, проте росіяни це заперечують.
Бекграунд. Нагадаємо: напередодні WSJ повідомила, що північнокорейський генерал був поранений під час українського авіаудару далекобійними ракетами – це перший підтверджений західною розвідкою випадок поранення високопосадовця з Північної Кореї.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].