Країни Балтії, Північної Європи та Польща домовилися інвестувати у виробництво зброї в Україні

Країни Балтії, Північної Європи та Польща домовилися інвестувати у виробництво зброї в Україні

Сім країн заявили про посилення підтримки України «найближчими місяцями»

Країни Балтії, Північної Європи та Польща домовилися інвестувати у виробництво зброї в Україні
фото Swedish PM/X

Глави урядів Данії, Естонії, Фінляндії, Латвії, Норвегії, Польщі та Швеції домовилися посилити підтримку України в найближчі місяці для протидії повномасштабній війні росії.

Відповідне рішення було ухвалено під час саміту в Харпсунді 27 листопада, повідомляє урядовий сайт Швеції.

Країни Балтії та Північної Європи, а також Варшава були найрішучішими прихильниками Києва з початку повної війни, надаючи країні військову, фінансову та гуманітарну допомогу.

«Україна має здолати агресію росії і досягти всеосяжного, справедливого і міцного миру», – йдеться у спільній заяві держав.

«Найближчими місяцями ми посилимо нашу підтримку, в тому числі української оборонної промисловості, і будемо інвестувати в те, щоб Україна мала якомога більше боєприпасів».

Країни-учасниці саміту назвали росію «найбільш значною і прямою загрозою нашій безпеці в довгостроковій перспективі».

Згідно із заявою, країни підтримують розширення санкцій проти москви та посилення оборони та опору звичайним і гібридним атакам.

«Ми працюватимемо разом, щоб стримувати, оскаржувати та протидіяти агресивним і надзвичайно конфронтаційним діям росії, а також забезпечувати її повну міжнародну відповідальність за злочин агресії», – йдеться в заяві.

Бекграунд. Нагадаємо, минулого тижня глава польського уряду Дональд Туск анонсував позачерговий саміт північних і балтійських країн для обговорення допомоги Україні. Захід повинен виробити єдину позицію щодо підтримки України та спільної безпеки, наголосив він.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло