Столтенберг заявив, що Україні доведеться поступитися територіями

Столтенберг заявив, що Україні доведеться поступитися територіями

Через поточну ситуацію на фронті інший варіант малоймовірний, сказав він

Столтенберг заявив, що Україні доведеться поступитися територіями
фото DR

Колишній генсек НАТО Єнс Столтенберг вважає, що швидке завершення війни в Україні без територіальних поступок з боку Києва є малоймовірним. На його думку, для досягнення миру Україні можливо доведеться тимчасово відмовитися від контролю над окупованими територіями, пише Spiegel.

«Якщо лінія припинення вогню означає, що росія продовжує утримувати захоплені території, це не означає, що Україна має відмовитися від них назавжди», – сказав Столтенберг.

Він наголосив, що в обмін на ці тимчасові поступки Київ має отримати гарантії безпеки, які могли б включати членство в НАТО чи інші заходи, спрямовані на зміцнення обороноздатності України. Столтенберг висловив підтримку позиції президента Володимира Зеленського, який наполягає на неприпустимості територіальних поступок. Проте колишній генсек альянсу зазначив: через поточну військову ситуацію це малоймовірно.

Зеленський у листопаді назвав один з варіантів завершення «гарячої фази» конфлікту – якщо Україна вступить в НАТО в наявних межах, а повернення втрачених територій буде здійснюватися дипломатичним шляхом.

Ще влітку він заявляв, що Україна не має наміру використовувати свої території як розмінну монету в переговорах про мир.

Бекграунд. 2 грудня канцлер Німеччини Олаф Шольц прибув до Києва для переговорів із Зеленським. Як повідомили джерела Bild, однією з цілей його візиту було з'ясування готовності Зеленського йти на поступки задля досягнення миру.

Раніше Зеленський визнав, що ЗСУ наразі не мають достатніх ресурсів для повного повернення окупованих територій. «Нам потрібно знайти дипломатичне рішення», – сказав він.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Invest Summit. Jazz Business
Читайте також
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло