Україну навряд чи запросять до НАТО на найближчій зустрічі 3–4 грудня – Reuters

Україну навряд чи запросять до НАТО на найближчій зустрічі 3–4 грудня – Reuters

Генсек Рютте вважає, що замість дебатів щодо запрошення краще обговорювати надання Україні більше зброї

Україну навряд чи запросять до НАТО на найближчій зустрічі 3–4 грудня – Reuters
фото DR

Країни НАТО, ймовірно, ухиляться від надання Україні офіційного запрошення про вступ до Альянсу під час майбутньої зустрічі міністрів закордонних справ НАТО, яка відбудеться 3-4 грудня, повідомляє Reuters із посиланням на кількох дипломатів.

«Потрібні будуть тижні та місяці, щоб досягти консенсусу, – сказав Reuters неназваний високопоставлений дипломат НАТО на умовах анонімності. – Я не бачу, що це станеться завтра, я був би дуже здивований. Незважаючи на прохання України приєднатися до альянсу, високопоставлений чиновник США сказав Reuters, що зустріч 3–4 грудня буде зосереджена на тому, щоб наступного року Україна зайняла якомога сильнішу позицію, щоб «почати можливі переговори».

«Найкращий спосіб (підтримати Україну) – це збільшити гроші, боєприпаси та мобілізацію», – додав американський чиновник.

При цьому в розмові з Financial Times 2 грудня генеральний секретар НАТО Марк Рютте заявив, що збільшення військової допомоги Україні напередодні потенційних мирних переговорів є важливішим, ніж питання про те, коли Києву можна запропонувати членство в НАТО.

«Найголовніше зараз – переконатися, що, коли Зеленський вирішить розпочати мирні переговори, він зможе зробити це з позиції сили, – сказав Рютте FT. – Це для мене зараз пріоритет номер один».

Замість дебатів щодо часу запрошення України Рютте додав, що «у найближчому майбутньому найважливішим є отримання вашої військової допомоги для України, зокрема протиповітряної оборони, а також наступальних систем, необхідних для ведення війни».

Київ подав заявку на вступ до НАТО у вересні 2022 року, а в липні 2024-го альянс підтвердив «незворотний шлях України до повної євроатлантичної інтеграції, включно з членством у НАТО» – хоча Україна не отримала жодної конкретики про майбутній вступ.

29 листопада міністр закордонних справ України Андрій Сибіга попросив своїх колег по НАТО надати Україні запрошення приєднатися до альянсу під час зустрічі у Брюсселі.

«Я закликаю вас підтримати рішення про запрошення України до Альянсу як один із результатів зустрічі міністрів закордонних справ НАТО 3–4 грудня», – написав тоді Сибіга, вказавши на загрозу російської ескалації через використання нової балістичної ракети середньої дальності «Орєшнік», а також залучення північнокорейських військ.

Минулого тижня президент Володимир Зеленський також запропонував припинити «гарячу фазу» війни на східному фронті України в обмін на членство в НАТО.

За його словами, принцип колективної оборони альянсу за статтею 5 може не поширюватися на українські території, на яких ведуться активні бойові дії, якщо Україна приєднається до НАТО.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло