Через західні санкції ключові товари тепер постачаються в росію контрабандою – MT
Крім того багато китайських торгових платформ зупинили поставки в росію через падіння рубля

Нові західні санкції проти 50 російських банків змусили російських імпортерів перейти на складні та підступні схеми, щоб платити за товари китайським продавцям.
Про це повідомляє The Moscow Times 2 грудня з посиланням на анонімні джерела в бізнесі.
Ця новина з’явилася на тлі того, що фінансові операції між двома країнами стають все складнішими під дедалі більшою увагою Вашингтона.
Санкції США проти 50 банків у листопаді перервали останні зв’язки, які дозволяли російським імпортерам оплачувати товари напряму китайським продавцям. Замість цього тепер використовуються сумнівні посередники, що з’являються по всій росії, пише видання.
Згідно з новою схемою, посередник приймає російський рубль і передає його китайському продавцю за комісію приблизно в 3%, повідомив фінансовий консультант.
Серед таких варіантів є особливо вигідні, якими вже користуються кілька великих підсанкційних банків, розповідає інший фінансовий консультант.
Вони за допомогою китайського агента з «великими адміністративними можливостями» пропонують російським імпортерам розплатитися рублями за поставку абсолютно будь-яких товарів з Китаю – «найбільш санкційних» – з комісією в межах 1% до офіційного курсу юаня до рубля, а за фактом використовують для розрахунків із росією виторг від експорту російської сировини, запевняє співрозмовник The Moscow Times.
Головний недолік цієї схеми – вона працює не у всіх провінціях та банках Китаю, а тільки у тих, в яких мають рахунки покупці російської нафти.
Частина китайських платіжних агентів працюють за так званою схемою карго – тобто розплачуються в Китаї з постачальниками за часто сумнівними ланцюжками, і ввозять товар до росії за «сірими» схемами або взагалі контрабандою, розповідають співрозмовники TMT. Контролювати це неможливо, але після санкцій у листопаді іншого виходу немає.
Дедалі більше імпортерів, які закуповують товари подвійного призначення чи санкційні, змушені користуватися саме такими схемами – інакше потрібний товар з Китаю в росію не потрапить.
Китайські агенти, які організовують такі схеми, готові брати на себе частину ризиків: наприклад, пропонують страховку від втрати вантажу чи конфіскації його на митниці – всього за 15% від його вартості, розповідає один із імпортерів.
«Але якщо тобі потрібно привезти з Китаю, скажімо, серйозний дрон, може виявитися, що це найнадійніший варіант», – каже він.
У тих, хто закуповує у Китаї не санкційні товари, інша проблема – різке падіння курсу рубля. Через зниження курсу більш ніж на 10% багато китайських торгових платформ зупинили відвантаження в росію, а кілька імпортерів розповіли TMT, що їхні китайські постачальники попередили про затримку поставок у зв'язку з падінням курсу рубля.
Бекграунд. Нагадаємо, в запропонованому радником Трампа «мирному плані» міститься умова щодо зняття санкцій з росії, якщо Україну влаштують умови перемир’я.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].