Європейські країни розглядають відправлення в Україну миротворців – DW з посиланням на джерела
Вони стверджують, що йдеться про потенційну спостережну місію, без участі в бойових діях

Європейські країни можуть відправити в Україну свої війська для моніторингу режиму припинення вогню, в разі якщо між Україною та росією буде укладено угоду про припинення воєнних дій.
Про це виданню DW повідомили два джерела на умовах анонімності за кулісами саміту міністрів МЗС країн – членів НАТО, який відбувається 3-4 грудня у Брюсселі.
Як заявляють джерела, йдеться про потенційну спостережну місію, без участі в бойових діях.
Такий крок, як вважають співрозмовники, міг би стати одним із варіантів внеску держав Європи у процес врегулювання в Україні, але при цьому запит про відправлення миротворчих військ має йти від самої України.
Офіційно таких заяв у НАТО не було зроблено – ні на національному рівні, ні на рівні Північноатлантичного альянсу. Передбачається, що якщо ця місія і відбудеться, то лише в довгостроковій перспективі та від імені окремих держав, а не всього НАТО.
Генеральний секретар НАТО Марк Рютте на пресконференції у вівторок, 3 грудня, не відповів на запитання про можливі війська союзників на українській території.
«Я не збираюся коментувати кожну новину, яка надходить від кожного члена альянсу, оскільки вважаю, що ми маємо зосередитися – і саме це ми будемо робити сьогодні та завтра – на тому, щоб Україна могла розпочати ці переговори з найкращої можливої позиції», – сказав Рютте.
Очільник МЗС Чехії Ян Липавський сказав журналістам, що не хоче говорити про війська НАТО на території України, а його колега з Люксембургу Ксав'є Беттель заявив, що «солдати на землі – це означає війна», і скептично висловився з приводу того, як європейські уряди зможуть пояснити такі рішення своїм виборцям.
Голова МЗС України Андрій Сибіга після прибуття на засідання виступив перед журналістами, але на їхні запитання не відповів.
Бекграунд. Напередодні Радіо Свобода повідомило, що Франція і Британія розглядають можливість розмістити свої війська в Україні – країни готують різні варіанти розвитку подій на випадок переговорів і гарантій безпеки для України.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].