росія обманом вербує єменців на війну проти України – DW

росія обманом вербує єменців на війну проти України – DW

Контракти, які вони підписують, часто не перекладено арабською мовою, і тому єменці їх не розуміють

росія обманом вербує єменців на війну проти України – DW
фото DR

Молодих єменців заманюють в росію фейковими обіцянками роботи, а потім змушують воювати в Україні.

Джерело. Про це пише DW з посиланням на їхніх родичів та правозахисників.

Один із мешканців Ємену розповів, що його друга, який опинився на фронті, відрізано від усіх засобів зв'язку, як і інших єменців. За його словами, він входив у групу з 24 осіб, всі вони були завербовані в містах Сана та Таїз та в їх околицях.

Вербування організоване міжнародною мережею, пов'язаною з хуситами. Про це говорять як жителі Ємену, так і правозахисники Єменської організації SAM, що базується в Женеві.

За її даними, молодим людям обіцяють зарплату до $10 тисяч та працевлаштування на шахтах, але після приїзду в росію їх відправляють на фронт. Контракти, які вони підписують, часто не перекладено арабською мовою, і тому єменці їх не розуміють.

У SAM оцінюють кількість завербованих у 500–700 осіб.

«Після прибуття вони зазнають жорстокого поводження. Їх змушують воювати в суворих та нелюдських умовах, вони практично позбавлені їжі та медичного обслуговування», – йдеться у доповіді правозахисників.

Як пише Financial Times, у контрактах, підписаних єменцями, зазначена компанія, заснована видатним політиком хуситів Абдулвалі Абдо Хасаном аль-Джабрі. Вона зареєстрована в Омані як туроператор та роздрібний постачальник медичного обладнання та ліків.

На його ім'я в Нижньому Новгороді зареєстровано ТОВ «Аль-Джабері», основним видом діяльності якого названо пасажирські перевезення.

У процесі вербування, згідно з доповіддю SAM, бере участь дехто Дмітрій, особу якого не вдалося встановити. Він працює у російському консульстві в Омані та, як стверджується, є представником російської сторони в офісі аль-Джабрі.

Бекграунд. Нагадаємо, у вересні чоловіки з Гани, яких завербувала росія, просили повернути їх додому, сюжет показало місцеве ТБ. Вони звернулися по допомогу з території окупованої України, заявляючи, що їх сюди заманили обманом.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло