Bloomberg: Китай перекриває продаж США та Європі деталей для безпілотників, що створює проблеми для України

Bloomberg: Китай перекриває продаж США та Європі деталей для безпілотників, що створює проблеми для України

Україні доведеться переглянути свій ланцюг постачання компонентів для дронів із Китаю, оскільки заборони розширюватимуться

Bloomberg: Китай перекриває продаж США та Європі деталей для безпілотників, що створює проблеми для України
фото DR

Китайські виробники почали обмежувати продажі життєво важливих компонентів для безпілотників своїм клієнтам у США та Європі, передавши цим країнам інформацію про заборону на експорт офіційними особами.

Про це пише Bloomberg 9 грудня з посиланням на нерозголошені джерела.

Безпілотники відіграють ключову роль на полі бою для оборони України від російської агресії – від розвідки до скидання вибухівки на визначені цілі.

Обидві сторони збільшили виробництво: у 2023 році росія виготовила 140 000 безпілотників і планує виготовити 1,4 млн до кінця 2024 року, використовуючи переважно китайські запчастини. У 2025 році Україна планує виготовити 30 000 безпілотників дальнього радіусу дії і стверджує, що має потужності для виробництва 3 млн безпілотників різних типів на рік, пише видання.

Проте Україні ймовірно доведеться переглянути свій ланцюг постачання компонентів для дронів із КНР, оскільки експерти очікують від китайської влади поширення заборони на експорт компонентів у 2025 році.

Цей крок Китаю став відповіддю на заборону США продавати йому мікросхеми пам’яті з високою пропускною здатністю та додаткове напівпровідникове обладнання.

Оскільки політика Дональда Трампа, який відомий «жорсткою позицією щодо КНР», навряд чи зменшить напруженість, на місце китайських можуть прийти інші виробники з Японії та Кореї, пише Bloomberg.

Заявляючи про нейтралітет, Пекін при цьому відіграє ключову роль у ВПК рф, постачаючи різні товари подвійного призначення, які живлять російську оборонну промисловість. У звіті ЗМІ за листопад вказано, що ЄС отримав докази надання Китаєм летальної допомоги москві у вигляді ударних безпілотників.

Бекграунд. Між тим стало відомо, що росія знайшла «дивовижно простий» спосіб купувати американські мікросхеми в обхід санкцій – через сайти-«прокладки» компанії з рф замовляють чипи «у кілька кліків».

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Invest Summit. Jazz Business
Читайте також
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло