росія може укласти із сирійськими повстанцями угоду про збереження двох своїх військових баз – Bloomberg
У міноборони рф вважають, що досягли із цього питання неформального розуміння з угрупуванням «Хаят Тахрір аш-Шам»

Влада рф близька до укладання угоди з повстанцями, що захопили владу в Сирії, про збереження контролю над двома військовими базами, що розташовуються у країні.
Про це пише Bloomberg із посиланням на поінформовані про перебіг перемовин джерела в москві, Європі та на Близькому Сході.
Наразі ведуться переговори про те, щоб російські війська залишилися у військово-морському порту в Тартусі та на авіабазі «Хмеймім».
У Міноборони рф вважають, що досягли із цього питання неформального розуміння з угрупуванням «Хаят Тахрір аш-Шам» (ХТШ). Проте джерела Bloomberg зазначають, що ситуація може змінитися через політичну нестабільність у регіоні.
Між тим ГУР повідомляє, що росіяни пиячать і мародерять в очікуванні евакуації із сирійських баз.
Залишки військового контингенту рф із найвіддаленіших регіонів Сирії стягуються до морської та авіаційної баз у Тартусі і Хмеймімі.
Ті росіяни, хто дістався до місць евакуації, як правило, пиячать та мародерять в очікуванні свого рейсу.
Між Хмеймімом і російськими аеродромами щодня курсує по 4-5 військово-транспортних літаків.
Для вивозу озброєння та військової техніки із Сирії до бази в Тартусі продовжують перехід кораблі «Іван Грєн» та «Алєксандр Отраковскій» ― зараз вони в Норвезькому морі, за кілька днів запланований їхній прохід Ла-Маншем.
Зараз російські літаки, гелікоптери й обладнання залишаються на авіабазі, але кораблі останніми днями пішли з порту. Отже, техніка виводиться з-під можливого удару. Евакуації поки що не спостерігається.
На думку радника президента ЦАР Фіделя Гуанджики, москва має «план Б», який дозволить не втратити свій вплив в африканському регіоні. Це авіапостачання через Лівію чи доступ до ЦАР через порти Камеруну чи Конго-Браззавілю. Гуанджика додав, що ЦАР готова допомогти кремлю в доставці вантажів і солдатів із росії до інших країн Сахелю.
Бекграунд. Як повідомлялося, падіння режиму Асада поставило під загрозу діяльність росіян в Африці. росії доведеться скоротити свою діяльність в Африці, оскільки без авіабаз у Сирії перельоти коштуватимуть набагато дорожче.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].