«Одна з найважчих новин за кілька років»: США готують санкції проти сербської NIS, яка контролюється «Газпромом»

«Одна з найважчих новин за кілька років»: США готують санкції проти сербської NIS, яка контролюється «Газпромом»

Президент Вучич анонсував із цього приводу переговори з рф, США та іншими зацікавленими сторонами

«Одна з найважчих новин за кілька років»: США готують санкції проти сербської NIS, яка контролюється «Газпромом»
фото DR

США готують санкції проти компанії «Нафтова індустрія Сербії» (NIS), оскільки вона контролюється росією, повідомив президент Сербії Александр Вучич у недільному відеозверненні, передає RTS, на який посилається moscowtimes.eu.

За його словами, 50% NIS належить «Газпром нефти», ще 6,15% – «Газпрому» і лише 29,87% – сербській державі.

Вучич сподівається, що уникнути обмежень можна шляхом скорочення частки росії, щоб та контролювала менше половини компанії, проте це створить «політичні» та інші труднощі у відносинах із москвою. У зв'язку із цим він анонсував переговори зі США та іншими зацікавленими сторонами, щоб знайти компроміс із цього питання.

«Уже завтра почнемо переговори з американцями, з росіянами та з усіма іншими», – сказав президент.

NIS є найбільшою енергокомпанією Сербії, вона здійснює розвідку, видобування, а також переробку нафти та природного газу.

Від неї фактично залежить забезпечення паливом усієї країни.

Зокрема NIS належить НПЗ в Панчевому під Белградом і мережа з понад 400 АЗС. За дев'ять місяців 2024 року компанія переробила 2,5 млн тонн нафти, її чистий прибуток становить $74 млн.

Міністерка енергетики Сербії Дубравка Джедович наголошувала, що санкції проти NIS можуть спричинити колапс, оскільки тоді Болгарія, ймовірно, заборонить транзит російського газу до Сербії.

Це саме може зробити і Хорватія.

Вучич заявив, що «це одна з найважчих новин за останні кілька років», зазначаючи, що до санкцій США проти NIS також збирається приєднатися Велика Британія.

У свою чергу посольство США а Белграді визнало важливість компанії для Сербії, але наголосило, що російські власники використовують NIS для фінансування війни в Україні.

Після початку вторгнення рф в Україну «Газпром нефть» уже передала частину своєї частки в NIS «Газпрому», щоб знизити ризики. Проте Белград обговорює можливість подальшого зменшення присутності російських акціонерів, претендентами на купівлю акцій NIS є сербська влада та угорська нафтогазова компанія MOL.

Бекграунд. Нагадаємо: австрійська OMV розірвала контракт із «Газпром експортом» на постачання газу. Канцлер Негаммер заявив, що спроба росії зробити енергетику своєю зброєю «не спрацювала».

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло