Ціни на нафту зменшилися на тлі невизначеності перспектив попиту – Reuters

Ціни на нафту зменшилися на тлі невизначеності перспектив попиту – Reuters

На вартість вплинула, зокрема, невтішна інформація про економіку Китаю

Ціни на нафту зменшилися на тлі невизначеності перспектив попиту – Reuters
Фото: ілюстративне

Вартість нафти знизилася на тлі економічних даних Китаю, які викликали занепокоєння стосовно попиту, тоді як інвестори залишалися обережними перед рішенням Федеральної резервної системи США щодо процентної ставки.

Про це пише агентство Reuters.

Так, ціни на нафту Brent знизилися на 6 центів – до $73,85 за барель. Американська нафта West Texas Intermediate подешевшала на 11 центів – до $70,60 за барель.

«На ціни вплинула фіксація прибутку після зростання на 6% минулого тижня та серії невтішних даних про економіку Китаю», – сказав ринковий аналітик IG Тоні Сикамор.

Reuters нагадує, що напередодні ціни знизилися з багатотижневих максимумів через неочікувану слабкість даних про споживчі витрати в Китаї, попри зростання промислового виробництва, а також через те, що інвестори перейшли до моделі утримання перед засіданням ФРС.

17 і 18 грудня ФРС проведе своє останнє політичне засідання цього року, на якому, як очікується, знизить процентні ставки на чверть відсоткового пункту.

Нижчі відсоткові ставки можуть стимулювати економічне зростання та попит на нафту, зазначає агентство.

Прогнози щодо нафти на наступний рік затьмарені зростанням постачань із країн, що не входять до ОПЕК+, таких, як США й Бразилія, та уповільненням попиту головно в Китаї, пише Reuters.

Міжнародне енергетичне агентство заявило у своєму щомісячному звіті минулого тижня, що навіть попри те, що група виробників ОПЕК+ продовжує скорочувати видобуток, наступного року надлишок постачань становитимее 950 тис. барелів на день – майже 1% світових постачань, ідеться в матеріалі.

Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що державна нафтова компанія «Роснєфть» погодилася постачати майже 500 тис. барелів на добу нафти індійському приватному нафтопереробному заводу Reliance в межах найбільшої в історії енергетичної угоди між країнами.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло