Рада прийняла закон про держрегулювання сфери захисту рослин

Рада прийняла закон про держрегулювання сфери захисту рослин

Документ має статус євроінтеграційного

Рада прийняла закон про держрегулювання сфери захисту рослин
Фото: pixabay

Верховна Рада підтримала в цілому закон про державне регулювання сфери захисту рослин. Документ імплементує вимоги 18 базових актів права ЄС гармонізуючи українське законодавство з європейськими стандартами. «За» проголосували 273 депутати.

Про це повідомила пресслужба Міністерства аграрної політики та продовольства.

«Прийняття закону дозволить досягти системної сумісності законодавства України із законодавством ЄС у сферах захисту рослин, а також застосування і обігу засобів захисту рослин. Це спростить вихід української продукції рослинного походження на зовнішні ринки, а його реалізація сприятиме підвищенню ефективності та прозорості процедур державного контролю у сфері захисту рослин, створенню зрозумілих і прозорих правил для ведення бізнесу», – зазначив міністр аграрної політики Віталій Коваль.

Закон упорядковує обіг засобів захисту рослин (ЗЗР) і встановлює нові правила для імпорту, зберігання та застосування рослинної продукції. Запроваджується простежуваність для рослин і ЗЗР, обов'язкові паспорти рослин і реєстрацію всіх етапів обігу. Приватним суб’єктам делегуються повноваження на видачу паспортів, маркування пакувального матеріалу, навчання з поводження із ЗЗР і технічний огляд обладнання.

Документом встановлюються вимоги до завчасного сповіщення про застосування засобів захисту рослин – не менше ніж за 48 годин до початку відповідних робіт у межах території, яка становить вісім кілометрів від зовнішньог периметру території застосування засобів захисту рослин – такі вимоги суворіші ніж у країнах ЄС «з метою захисту інтересів вітчизняних пасічників».

Також будуть створені державні реєстри у сфері захисту рослин задля її прозорого управління.

У пояснювальній записці зазначається, що ключові закони в сфері здоров’я рослин не були ухвалені у 1993-1995 роках і відтоді не змінювалися. «Чинне законодавство, нажаль, є фрагментованим і застарілим та, відповідно, вимагає перегляду і уніфікації», – зазначили автори документу.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло