Східно-Європейський газовий хаб: Україна і Польща допоможуть Європі позбутися залежності від російського газу
Київ і Варшава працюють над розвитком міждержавних точок «входу-виходу» ГТС між двома країнами, зокрема, для збільшення встановленої потужності

Україна і Польща працюють над створенням Східно-Європейського газового хаба, який має забезпечити постачання палива у країни Європи після припинення транзиту російського газу.
Про це заявив заступник міністра енергетики України Микола Колісник.
За його словами, українські підземні сховища газу й польські термінали зрідженого природного газу (ЗПГ) можуть стати основою для нової бізнес-моделі, яка замінить маршрут постачання газу з росії, який поки що діє.
«Завершення транзиту формує початок конкуренції нових маршрутів і ресурсів, серед яких ЗПГ. <…> Інтеграція газових ринків на базі наявної інфраструктури, збільшення доступної міждержавної потужності дають поштовх розвитку торгівлі та можливість замінити російський газ», – сказав Колісник.
Він зазначив, що українська сторона офіційно звернулися до партнерів з пропозицією підписати документи для початку розвитку міждержавних точок «входу-виходу» ГТС між Україною й Польщею, а також для збільшення встановленої потужності: «Це зробить цю східну частину Європи ще більш ліквідною, ніж це можна уявити сьогодні», – зазначив заступник міністра.
«Це допоможе Україні та Польщі зберігати стільки газу, скільки потрібно для всієї Східної Європи. У цьому конкретному випадку ця дерегульована й фізично розвинена пропускна спроможність між нашими урядами допоможе перенаправити ту частину природного газу, яка раніше постачалася росіянами», – пояснив він.
Нагадаємо: у березні 2024 року Україна та Польща підписали Меморандум про співпрацю для поліпшення взаємодії між українським і польським ринками газу з метою їх інтеграції.
Бекграунд. Напередодні Bloomberg повідомив, що постачання російського газу в Європу зростають. Частка російського газу зменшувалася у зв’язку з вторгненням рф в Україну, проте зараз вона знову збільшується.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].