МЗС спростило консульську допомогу для українців за кордоном

МЗС спростило консульську допомогу для українців за кордоном

Заяви на отримання послуг відтепер можна подавати через Дію

Кабінет міністрів на засіданні 20 грудня схвалив запуск експериментального проєкту щодо надання окремих публічних послуг та вчинення окремих консульських дій за заявами осіб за межами України, що подаються за допомогою Єдиного держпорталу електронних послуг або системи «е-Консул».

Про це повідомила пресслужба Міністерства закордонних справ.

Українці за кордоном можуть отримати такі послуги:

  • оформлення ID-карток: готову картку доставлять поштою, потрібен лише один візит до посольства чи консульства для подання документів;
  • оформлення закордонних паспортів: готовий документ доставлять поштою, потрібен один візит для збору біометричних даних;
  • реєстрація в Державному реєстрі платників податків через посольства та консульства;
  • обмін посвідчення водія або отримання його після втрати чи викрадення.

Також доступна послуга для оформлення новонароджених, вона включає:

  1. державну реєстрацію народження дитини (видача свідоцтва про народження);
  2. реєстрацію дитини громадянином України;
  3. внесення дитини до Єдиного державного демографічного реєстру (присвоєння УНЗР);
  4. реєстрацію дитини в Державному реєстрі платників податків.

Заяви на отримання послуг можна буде подавати через портал або мобільний додаток Дія. Нагадаємо, у серпні в МЗС заявили про наміри цифровізувати консульські процеси та анонсували запуск оновленої інформаційно-комунікаційної системи. За два тижні уряд схвалив постанову про запуск системи «е-Консул».

Станом на серпень 2024 року, за кордоном перебувало близько 7,5 млн громадян України. Більша частина – виїхала через російське вторгнення. Зазначається, що за 2022-2023 роки МЗС вчинило понад 2 млн консульських дій. «Попит на отримання консульських послуг залишається вкрай високим та об’єктивно перевищує можливості консульських служб більшості  країн світу», – повідомляли у відомстві.

Бекграунд. Раніше Mind писав, що «Укрпошта» та МЗС домовилися про запуск оновленого сервісу з доставки документів по всьому світові, передусім – закордонних паспортів.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло