The Guardian написав, що через велику нестачу людей в ЗСУ командування відправляє фахівців ППО в піхоту

The Guardian написав, що через велику нестачу людей в ЗСУ командування відправляє фахівців ППО в піхоту

В ЗСУ спростували цю інформацію, назвавши її «недостовірною і некоректною»

The Guardian написав, що через велику нестачу людей в ЗСУ командування відправляє фахівців ППО в піхоту
фото 56 ОМБр

Українська армія, виснажена майже трьома роками війни, все частіше стикається з гострою нестачею особового складу. Все більше мобілізованих – літні чоловіки, а кадрова криза поглибилася настільки, що Генеральний штаб ЗСУ наказав переводити військовослужбовців із підрозділів протиповітряної оборони (ППО) в піхоту.

Джерело. Про це пише The Guardian, посилаючись на джерела в українській армії.

«Ситуація сягає критичного рівня. Ми не можемо бути впевнені, що ППО функціонуватиме належним чином. Ці люди навчалися на Заході, мали реальні навички. Тепер їх відправляють у піхоту, де вони не мають ні підготовки, ні досвіду», – зазначило одне із джерел в українській ППО.

Також існує ризик, що такі бійці, потрапивши в полон, можуть надати важливу інформацію.

За словами співрозмовників видання, зменшення особового складу в ЗСУ ускладнює управління підрозділами протиповітряної оборони.

«Це триває вже рік, але стає дедалі гіршим. У мене залишилося менше половини складу. Нещодавно приїжджала комісія і вони вимагали ще десятки бійців. У мене залишилися ті, кому за 50, та поранені», – розповів виданню офіцер ППО на умовах анонімності.

Президент України Володимир Зеленський виступає проти зниження мінімального віку мобілізації з 25 до 18 років, незважаючи на тиск США. Зеленський вважає, що відправка на війну молодих чоловіків може посилити демографічну кризу, яка вже гостро відчувається в українському суспільстві.

The Guardian зазначає, що відмова Києва змінити віковий поріг мобілізації викликала роздратування у Вашингтоні. В адміністрації президента США Джо Байдена стверджують, що Київ міг би швидше збільшити чисельність армії, якби знизив віковий поріг. Однак навіть серед українських військових на фронті є противники цього заходу.

«Справа не у віці, а в умовах та мотивації. 18-річні – це ще діти. Можливо, можна було б знизити вік до 23 років, але в Києві достатньо людей, яких можна мобілізувати, але вони просто не хочуть іти», – заявив солдат із 114-ї бригади.

Генштаб ЗСУ відреагував на статтю в The Guardian.

Твердження про «переведення ППО в піхоту є недостовірним та некоректним», хоча переведення і відбуваються, заявили у військовому керівництві.

«З метою якісного доукомплектування» військових частин частину військовослужбовців «дійсно перепризначено на посади відповідно до їх військово-облікових спеціальностей», йдеться у заяві, яку цитує «Українська правда».

«Водночас це не стосується професійних фахівців ППО, які забезпечують захист українського неба», – заявили в українському генштабі.

-------------------------

Бекграунд. США раніше закликали Україну зменшити вік мобілізації до 18 років для збільшення чисельності української армії. Зеленський у відповідь зазначив, що головною проблемою ЗСУ є не кількість військових, а недостатня оснащеність діючих бригад і нестача зброї.

У соцмережі X він написав: «Пріоритетом мають бути постачання ракет та зниження військового потенціалу Росії, а не зниження призовного віку в Україні. Метою має бути збереження якнайбільшої кількості життів, а не збереження зброї на складах».

За даними секретаря РНБО Олександра Литвиненка, до кінця року українська влада планує мобілізувати 160 тисяч людей.

Секретар оборонного комітету Верховної ради Роман Костенко вважає, що Україні для покращення ситуації на фронті потрібно мобілізувати 500 тисяч людей. При цьому навіть поточний план призову 160 тисяч нових бійців викликає труднощі, оскільки темпи призову значно впали, зазначає Костенко.

Нагадаємо, The Telegraph писав, що відмова Зеленського від мобілізації молодих людей зіпсувала його відносини з Байденом.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло