Енергетична криза в Ірані: урядові установи не працюють, зупинилася промисловість – NYT
Президент країни Масуд Пезешкіян попередив, що ситуація досягла «критичної точки»

Через енергетичну кризу урядові установи в Ірані закриті або працюють за скороченим графіком, школи та коледжі перейшли на онлайн. Промислові підприємтсва майже повністю зупинили виробництво.
Про це пише The New York Times.
Попри один із найбільших запасів природного газу та сирої нафти у світі, Іран переживає енергетичній кризу, спричинену санкціями, безгосподарністю, старінням інфраструктури, марнотратним споживанням та цілеспрямованими атаками з боку Ізраїлю.
За словами президента країни Масуда Пезешкіяна, ситуація в з енергктикою досягла «критичної точки». Дефіцит газу, який необхідний країні для функціонування, становить приблизно 350 мільйонів кубометрів на день, і оскільки температура впала, а попит різко зріс, чиновникам довелося вдатися до екстремальних заходів щодо нормування газу.
Уряд мав обрати – припинити газопостачання житлових будинків, або припинити постачання електростанцій, які виробляли електроенергію. Зупинилися на другому варіанті, бо «відключення газу в житлових приміщеннях призвело б до серйозної загрози безпеці та відрізало б основне джерело тепла для більшості іранців».
До 20 грудня 17 електростанцій повністю припинили роботу, решта працювали частково. Державна енергетична компанія Tavanir попередила виробників про масові відключення електроенергії, які можуть тривати кілька днів або тижнів.
За оцінкою Координаційної ради промисловості Ірану, втрати лише минулого тижня можуть скоротити виробництво в країні щонайменше на 30–50 відсотків і скласти збитки в десятки мільярдів доларів. Ситуація катастрофічна і не схожа ні на що, з чим коли-небудь стикалися галузі – сказав голова Координаційної ради Мехді Бостанчі.
Бекграунд. Раніше Mind писав, що молдовський парламент схвалив постанову про введення надзвичайного стану в енергетиці через припинення постачання російського газу до невизнаного Придністров’я.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].