Молдові дозволили імпортувати електроенергію з ЄС за українською квотою
Держсекретар міністерства енергетики Молдови розповів як країна мінімізує дефіцит електроенергії

Молдова дістала змогу збільшити квоту на імпорт електроенергії з ЄС на тлі можливого дефіциту, що виникне в разі зупинення постачань російського газу у Придністров'я.
Про це повідомив держсекретар міністерства енергетики Костянтин Боросан, пише Newsmaker.
За його словами, завдяки підтримці ЄС, Європейської мережі системних операторів передачі електроенергії (ENTSO-E) та операторів транспорту електроенергії Румунії, України, Польщі, Словаччини й Угорщини вдалося знайти механізм зростання можливості імпорту електроенергії.
Рішення полягає в тому, щоб брати невикористані потужності спільної квоти Молдови та України на імпорт електроенергії з ЄС, а також використовувати лінії електропередач між Молдовою та Румунією напругою 110 кВт. Через них, за словами Боросана, Молдова може транспортувати понад 100 МВт електроенергії.
У Молдови та України є спільна квота на імпорт електроенергії з ЄС – 2100 МВт, з яких 315 МВт припадає на Молдову, а решта на Україну. Вона припадає на лінію електропередач 400 кВт, яка проходить через румунську Ісакчу, Одеську область України, а потім у Вулканешти. Звідти європейська електроенергія транспортується у Придністров'я, а потім уже на правий берег Дністра в Молдові.
В оновленому плані, представленому Боросаном, частка електроенергії з ЄС уже вказана в розмірі 400 МВт, з яких 200 МВт припадає на прямі контракти з румунськими Nuclearelectrica і Petrom, а ще 200 МВт – на румунську біржу OPCOM. За такого сценарію дефіцит електроенергії, за прогнозами міненергетики, у години пік становитиме близько 60 МВт.
Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що з 16 грудня в Молдові діє режим надзвичайного стану в енергетиці, що триватиме 60 днів. Уряд пішов на такий крок через невизначеність з постачанням російського газу після припинення транзиту через Україну з 1 січня 2025 року.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].