Трамп обіцяє Канаді зниження податків на 60%, якщо вона стане 51-м штатом США

Трамп обіцяє Канаді зниження податків на 60%, якщо вона стане 51-м штатом США

Він у різдвяному привітанні знову підняв тему переходу під контроль США Канади, Гренландії і Панамського каналу

Трамп обіцяє Канаді зниження податків на 60%, якщо вона стане 51-м штатом США
фото Shutterstock

Якщо Канада приєднається до США, то податки у країні можуть знизитися більш ніж на 60%, заявив обраний американський президент Дональд Трамп.

«Якщо Канада стане нашим 51-м штатом, їхні податки знизяться більш ніж на 60%, їхній бізнес негайно подвоїться, і вони будуть захищені у воєнному плані так, як жодна інша країна у світі», – написав Трамп у соцмережі Truth Social, вітаючи канадців із Різдвом.

Те саме, за його словами, стосується і Гренландії, населення якої хоче стати частиною США. Він зазначив, що данський острів необхідний Вашингтону «з метою національної безпеки».

Трамп також згадав «чудових солдатів Китаю», які «з любов'ю, але незаконно» експлуатують Панамський канал, у ремонт якого США нібито вклали «мільярди доларів».

Трамп обіцяє Канаді зниження податків на 60%, якщо вона стане 51-м штатом США

Вперше Трамп заявив про бажання приєднати Канаду до США на початку грудня. Це сталося під час розмови з канадським прем'єр-міністром Джастіном Трюдо. Американський президент пояснив, що такий варіант можливий, якщо введені ним 25-відсоткові мита «вб'ють» канадську економіку.

Як повідомляв Fox, ця фраза викликала «нервовий сміх» учасників зустрічі.

Мита щодо товарів із Канади та Мексики Трамп вирішив запровадити відразу після інавгурації 20 січня. Він пояснив необхідність такого кроку зростанням нелегальної міграції та постачанням наркотиків через кордон із цими країнами.

При цьому 2023 року на США припало близько 83% мексиканського та 75% канадського експорту. Разом із тим введення мит стане порушенням Угоди про торгівлю між США, Мексикою та Канадою (USMCA), укладеної Трампом у 2020 році.

Панамський канал був побудований США на початку XX століття і переданий Панамі в 1999 році.

Трамп вперше заговорив про нього 22 грудня. Політик наголосив, що його адміністрація не допустить, щоб канал «потрапив не в ті руки». За його словами, плата за його використання для США є надто високою.

«Якщо принципів – як моральних, так і юридичних – цього великодушного жесту пожертвування [передачі каналу Панамі] не буде дотримано, ми вимагатимемо повернути Панамський канал без будь-яких питань», – пригрозив Трамп.

У відповідь президент Панами Хосе Рауль Муліно заявив, що Панама не віддасть канал США. «Суверенітет і незалежність нашої країни не підлягають обговоренню», – наголосив він.

Бекграунд. Нагадаємо: Данія посилює оборону Гренландії після заяв Трампа про бажання взяти контроль над островом. Країна закупить два нових судна й безпілотники, збільшить штат військового командування на острові.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло