Польща перебрала від Угорщини головування в Раді Євросоюзу

Польща перебрала від Угорщини головування в Раді Євросоюзу

Серед основних завдань Варшави – питання зміцнення європейської безпеки на тлі геополітичних конфліктів

Польща перебрала від Угорщини головування в Раді Євросоюзу
Фото: ілюстративне

Польща розпочинає піврічне головування в Раді Європейського Союзу, перейнявши цю роль від Угорщини.

Про це йдеться на сайті Ради Європейського Союзу.

З 1 січня 2025 року Польща за ротаційним принципом перебрала на себе головування у Раді ЄС, що триватиме до 1 липня.

У релізі щодо пріоритетів діяльності Польщі в Раді Євросоюзу зазначається, що країна бере на себе головування «у період невизначеності та занепокоєння».

«Європа бореться з наслідками збройної агресії росії проти України та необхідністю зміцнення власної обороноздатності. Ми є свідками зростання геополітичної напруженості, ерозії заснованого на правилах міжнародного порядку та гібридних атак, спрямованих на європейську демократію та безпеку», – йдеться в заяві польської сторони.

Зазначається, що для Європи триває «час випробувань і рішень» і ЄС «має захистити себе та своїх громадян та подбати про своє найближче сусідство».

«Відповідальність перед майбутніми поколіннями вимагає єдності ЄС і готовності працювати з партнерами, які поділяють наші цінності, зокрема з кандидатами на членство. Крім того, це зобов'язує нас захищати цінності, на яких базується співтовариство, такі, як демократія, свобода й верховенство права», – декларується в релізі.

Отже, заявляє Варшава, польське головування «підтримуватиме діяльність зі зміцнення європейської безпеки в усіх її вимірах: зовнішньому, внутрішньому, інформаційному, економічному, енергетичному, харчовому та охороні здоров'я».

Ідеться також про сім відповідних «вимірів безпеки»:

  • оборона і безпека;
  • охорона людей і кордонів;
  • стійкість до зовнішнього втручання та дезінформації;
  • забезпечення безпеки та свободи бізнесу;
  • перехід енергії;
  • конкурентоспроможне та стійке сільське господарство;
  • безпека здоров'я.

Нагадаємо: головування в Раді Європейського Союзу – законодавчому органі блоку – переходить до країн – учасниць ЄС на шестимісячний строк по черзі. Польща вже головувала в Раді  2011 року.

Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що німецькі депутати Європейського парламенту Даніель Фройнд і Даміан Безелагер направили листа президенту Європейської Ради Шарлю Мішелю з вимогою призупинити головування Угорщини в Раді ЄС.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло