Польща перебрала від Угорщини головування в Раді Євросоюзу
Серед основних завдань Варшави – питання зміцнення європейської безпеки на тлі геополітичних конфліктів

Польща розпочинає піврічне головування в Раді Європейського Союзу, перейнявши цю роль від Угорщини.
Про це йдеться на сайті Ради Європейського Союзу.
З 1 січня 2025 року Польща за ротаційним принципом перебрала на себе головування у Раді ЄС, що триватиме до 1 липня.
У релізі щодо пріоритетів діяльності Польщі в Раді Євросоюзу зазначається, що країна бере на себе головування «у період невизначеності та занепокоєння».
«Європа бореться з наслідками збройної агресії росії проти України та необхідністю зміцнення власної обороноздатності. Ми є свідками зростання геополітичної напруженості, ерозії заснованого на правилах міжнародного порядку та гібридних атак, спрямованих на європейську демократію та безпеку», – йдеться в заяві польської сторони.
Зазначається, що для Європи триває «час випробувань і рішень» і ЄС «має захистити себе та своїх громадян та подбати про своє найближче сусідство».
«Відповідальність перед майбутніми поколіннями вимагає єдності ЄС і готовності працювати з партнерами, які поділяють наші цінності, зокрема з кандидатами на членство. Крім того, це зобов'язує нас захищати цінності, на яких базується співтовариство, такі, як демократія, свобода й верховенство права», – декларується в релізі.
Отже, заявляє Варшава, польське головування «підтримуватиме діяльність зі зміцнення європейської безпеки в усіх її вимірах: зовнішньому, внутрішньому, інформаційному, економічному, енергетичному, харчовому та охороні здоров'я».
Ідеться також про сім відповідних «вимірів безпеки»:
- оборона і безпека;
- охорона людей і кордонів;
- стійкість до зовнішнього втручання та дезінформації;
- забезпечення безпеки та свободи бізнесу;
- перехід енергії;
- конкурентоспроможне та стійке сільське господарство;
- безпека здоров'я.
Нагадаємо: головування в Раді Європейського Союзу – законодавчому органі блоку – переходить до країн – учасниць ЄС на шестимісячний строк по черзі. Польща вже головувала в Раді 2011 року.
Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що німецькі депутати Європейського парламенту Даніель Фройнд і Даміан Безелагер направили листа президенту Європейської Ради Шарлю Мішелю з вимогою призупинити головування Угорщини в Раді ЄС.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].