США хочуть заборонити ввезення у країну безпілотників, виготовлених «іноземними ворогами»
В уряді вважають, що дрони з Китаю і росії можуть надати можливість дистанційного доступу та маніпулювання цими пристроями

Міністерство торгівлі США оголосило 2 січня, що вивчатиме, як захистити технологію та ланцюги постачань безпілотників від іноземних ворогів, зокрема Китаю і росії.
Бюро промисловості та безпеки міністерства заявило, що проводитиме консультації з громадськістю, «щоб повідомити про розробку правил безпеки та захисту інформаційно-комунікаційних технологій і послуг для дронів».
Агентство додало, що участь іноземних противників у «ланцюгах постачань, включно з гострими загрозами з боку Китаю та росії, може надати нашим супротивникам можливість дистанційного доступу й маніпулювання цими пристроями, роблячи вразливими конфіденційні дані США».
Китай наразі виробляє більшість безпілотників у світі. Країна має холодні відносини із США, які посилюються протилежними поглядами на зовнішню політику, зокрема позицією Китаю щодо вторгнення росії в Україну та підтримкою США Тайваню.
9 травня США внесли до чорного списку 37 китайських компаній через проблеми безпеки.
«Захист ланцюга постачань технологій безпілотних літальних апаратів має вирішальне значення для захисту нашої національної безпеки. Це (підготовка нових правил безпеки) є важливим кроком у захисті Сполучених Штатів від уразливостей, створених іноземними організаціями», – заявила міністр торгівлі США Джина Раймондо 2 січня.
Якщо запропонована зміна у правилах буде реалізована, вона може обмежити або заборонити безпілотники з країн, які США вважають іноземними противниками.
У березні 2024 року Палата представників США ухвалила законопроєкт, який вимагає від китайської материнської компанії TikTok, ByteDance, продати свої частки в компанії протягом шести місяців, інакше вона втратить доступ до ринків США.
Між тим стало відомо, що Трамп може зупинити блокування TikTok після приходу до влади.
16 серпня Україна оголосила про заборону на використання програмного забезпечення та вебсайтів із росії та інших підсанкційних країн після резонансних кібератак, які загрожували національній безпеці України.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].