Словацька опозиція ініціює голосування про вотум недовіри прем'єр-міністру Фіцо

Словацька опозиція ініціює голосування про вотум недовіри прем'єр-міністру Фіцо

Лідер опозиції Міхал Сімецька звинуватив Фіцо в переорієнтуванні Словаччини на проросійську політику

Словацька опозиція ініціює голосування про вотум недовіри прем'єр-міністру Фіцо
фото DR

Прозахідні опозиційні партії Словаччини оголосили про плани ініціювати вотум недовіри уряду прем'єр-міністра Роберта Фіцо, посилаючись на занепокоєння щодо його правління та напрямку зовнішньої політики.

Про це повідомило інформаційне агентство TASR 14 січня.

Опозиція – «Прогресивна Словаччина», «Свобода та Солідарність», християнські демократи та інші – розкритикували Фіцо за підрив проєвропейської позиції Словаччини та неспроможність розв'язати внутрішні проблеми, такі, як охорона здоров’я, зростання цін та адміністративна неефективність.

Лідер опозиції Міхал Сімецька з «Прогресивної Словаччини» звинуватив Фіцо в переорієнтуванні країни на проросійську політику.

«Фіцо покинув Словаччину», – сказав Сімецька, згадавши нещодавню поїздку прем’єр-міністра до москви для зустрічі з путіним.

Дружня до кремля позиція Фіцо викликала широку критику зі звинуваченнями в тому, що він надає перевагу зв’язкам з автократичними режимами над західними альянсами Словаччини.

3 січня у столиці Словаччини спалахнули протести, тисячі людей скандували проєвропейські гасла та засуджували політику Фіцо.

Опозиція критикувала внутрішнє управління Фіцо, звинувачуючи його в нехтуванні нагальними національними проблемами, що водночас віддаляє Словаччину від її західних союзників.

«Ми не дозволимо Фіцо повернути Словаччину на схід», – сказав Сімецька.

Спроби скликати позачергову сесію парламенту для підтвердження зовнішньополітичної орієнтації Словаччини провалилися через відсутність підтримки коаліції. Тепер опозиція планує використати вотум недовіри як платформу для оскарження політики та лідерства Фіцо.

Відносини між Словаччиною та Україною погіршилися після того, як Київ припинив транзит російського газу 31 грудня 2024 року. У відповідь Фіцо пригрозив скоротити допомогу українським біженцям і перекрити експорт електроенергії в Україну.

До приходу до влади уряду Фіцо Словаччина була головним прихильником України, надаючи військову допомогу та винищувачі.

Адміністрація Фіцо змінила цю політику, припинивши постачання зброї та зайнявши критичну позицію щодо ролі Заходу у війні росії проти України.

Громадське невдоволення політикою Фіцо зростає, як показали протести у Братиславі.

Бекграунд. Нагадаємо: словацький студент відмовився потиснути руку президенту Пеллегріні через його маніпуляції війною в Україні. За його словами, Пеллегріні прийшов до влади, погрожуючи, що його опонент відправить словаків на війну в Україну.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло