NYT: Шахтарі підірвали найбільшу українську шахту під Покровськом, щоб не дати росіянам обійти місто

NYT: Шахтарі підірвали найбільшу українську шахту під Покровськом, щоб не дати росіянам обійти місто

Підприємство з видобутку коксівного вугілля було найбільшим в Україні та одним із найбільших — у Східній Європі

NYT: Шахтарі підірвали найбільшу українську шахту під Покровськом, щоб не дати росіянам обійти місто
фото DR

Розташована під Покровськом шахта коксівного вугілля, що належить «Метінвесту» і забезпечувала половину сталеливарної промисловості України, працювала до останнього. Але в результаті її довелося зупинити і підірвати, щоб не дати росіянам підібратися до захисників міста через підземні тунелі.

Джерело. Про це пише The New York Times.

У середині грудня російські війська вже були за 1,5 км від ствола №3 шахти. Вхід у ствол знаходиться в селі Піщане, на захід від міста. Ситуація викликала побоювання, що вони можуть захопити шахту і використовувати її тунелі для обходу українських позицій.

У співпраці з військовими гірники почали бурити під стволом отвори, щоб закласти в них вибухівку, розповіли кілька робочих шахти. За кілька днів, близько 20 грудня, ствол було підірвано.

«Все обвалилося, і тепер тут суцільний камінь», – сказав газеті Антон Телегін, який 18 років працював на шахті. Менеджер «Метінвесту» розповів на умовах анонімності, що вибухівку було закладено і в двох інших, більш західних, стволах підприємства, розташованих біля сіл Котлине та Удачне. Чи вони вже були приведені в дію, невідомо, пише газета.

Міноборони рф у понеділок повідомило про захоплення Піщаного. За інформацією групи DeepState, російські війська знаходяться менш ніж за 2 км від одного з двох інших шахтних стволів. Поки що Котлине та Удачне залишаються під контролем українських частин, зазначає NYT.

Підприємство з видобутку коксівного вугілля, що використовується у сталеливарній галузі, було найбільшим в Україні та одним із найбільших – у Східній Європі. Після російського вторгнення та наближення фронту до Покровська у 2022 році роботи на ньому були частково припинені, але відновилися, коли супротивника відігнали.

У 2023 році видобуток вугілля склав 3,2 млн тонн, наблизившись до довоєнного рівня; на підприємстві тоді працювало близько 4500 осіб.

Ще влітку 2024 року видобуток становив 7000 тонн на добу, але до середини грудня впав практично до 2000 тонн, розповів NYT менеджер «Метінвесту». Російські війська на початку серпня підійшли на 8-10 км до Покровська. Шахта зазнавала обстрілів, наприкінці вересня під одним із них загинули чотири співробітниці (через мобілізацію чоловіків «Метінвесту» довелося додатково найняти жінок).

У грудні на шахті працювало вже всього близько 1000 осіб, але коли 24 грудня була зруйнована підстанція, що живила її електрикою, видобуток припинився, і стало ясно, що шахту доведеться закрити.

Російські частини, так і не зумівши взяти Покровськ, судячи з повідомлень з фронту, стали обминати місто з півдня і намагатися просунутися на захід, до шосе, яке з'єднує його з Дніпропетровською областю.

Бекграунд. Про те, що роботу Покровської шахти призупинено, «Метінвест» повідомив 14 січня, зазначивши, що розробив план дій із заміни коксівного вугілля.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло