росії загрожує призупинення видобутку нафти в Арктиці, тому що відсутні танкери для її перевезення

росії загрожує призупинення видобутку нафти в Арктиці, тому що відсутні танкери для її перевезення

Варіантів швидко замінити ці танкери немає, судна були спеціально збудовані для цих проектів

росії загрожує призупинення видобутку нафти в Арктиці, тому що відсутні танкери для її перевезення
фото Reuters

Російські компанії, які видобувають нафту в Арктиці, зіштовхнулися із серйозними проблемами через нові санкції США, повідомляє Reuters з посиланням на джерела в галузі.

За словами співрозмовників агентства, «Газпром нефть і «Лукойл» протягом кількох тижнів можуть бути змушені припинити видобуток через неможливість вивезти нафту покупця. .

США днями запровадили найбільші з початку війни нафтові санкції, під які потрапили щонайменше 15 танкерів, які були задіяні в перевезеннях російської арктичної нафти, а також два плавучі сховища – Умба і Кола, на яких проводилося перевантаження сировини з танкерів-човників на більші судна класу Aframax чи Suezmax.

«Варіантів швидко замінити ці танкери немає, – розповідає одне із джерел Reuters. – Нічого такого не можна купити ніде. Судна були спеціально збудовані для цих проектів».

За словами співрозмовників агентства, мільйони барелів нерозпроданої нафти можуть скупчитися у сховищах, обсяг яких є вкрай обмеженим. При цьому направити нафту на російські НПЗ фактично неможливо: вона спочатку призначалася для експорту, і інфраструктури для її закачування в російську систему трубопроводів просто немає.

З проблемами, як стверджують джерела Reuters, можуть зіткнутися всі три сорти арктичної нафти: Novy Port з Новопортівського родовища «Газпром нафти», де температура може досягати -55 градусів Цельсія,

ARCO з морської платформи Приразломна

і Varandey з Тімано-Печорських родовищ «Лукойла .

Сумарний обсяг видобутку арктичних сортів становить 300 тисяч барелів на добу, або близько 10% всього морського експорту нафти з рф.

Індія та Китай вже дали зрозуміти, що не готові приймати нафту з підсанкційних танкерів, і почали шукати заміну російських поставок: індійські НПЗ розглядають можливість закупівлі сорту WTI у США, розповіло джерело Reuters в одній із індійських нафтопереробних компаній.

Загалом від «прощальних нафтових санкцій» адміністрації Байдена може постраждати російський нафтовий експорт на 800 тисяч барелів на добу, або 15% всього нафтового експорту (включно з морським та трубопровідним), оцінювали аналітики.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло