росії загрожує призупинення видобутку нафти в Арктиці, тому що відсутні танкери для її перевезення
Варіантів швидко замінити ці танкери немає, судна були спеціально збудовані для цих проектів

Російські компанії, які видобувають нафту в Арктиці, зіштовхнулися із серйозними проблемами через нові санкції США, повідомляє Reuters з посиланням на джерела в галузі.
За словами співрозмовників агентства, «Газпром нефть і «Лукойл» протягом кількох тижнів можуть бути змушені припинити видобуток через неможливість вивезти нафту покупця. .
США днями запровадили найбільші з початку війни нафтові санкції, під які потрапили щонайменше 15 танкерів, які були задіяні в перевезеннях російської арктичної нафти, а також два плавучі сховища – Умба і Кола, на яких проводилося перевантаження сировини з танкерів-човників на більші судна класу Aframax чи Suezmax.
«Варіантів швидко замінити ці танкери немає, – розповідає одне із джерел Reuters. – Нічого такого не можна купити ніде. Судна були спеціально збудовані для цих проектів».
За словами співрозмовників агентства, мільйони барелів нерозпроданої нафти можуть скупчитися у сховищах, обсяг яких є вкрай обмеженим. При цьому направити нафту на російські НПЗ фактично неможливо: вона спочатку призначалася для експорту, і інфраструктури для її закачування в російську систему трубопроводів просто немає.
З проблемами, як стверджують джерела Reuters, можуть зіткнутися всі три сорти арктичної нафти: Novy Port з Новопортівського родовища «Газпром нафти», де температура може досягати -55 градусів Цельсія,
ARCO з морської платформи Приразломна
і Varandey з Тімано-Печорських родовищ «Лукойла .
Сумарний обсяг видобутку арктичних сортів становить 300 тисяч барелів на добу, або близько 10% всього морського експорту нафти з рф.
Індія та Китай вже дали зрозуміти, що не готові приймати нафту з підсанкційних танкерів, і почали шукати заміну російських поставок: індійські НПЗ розглядають можливість закупівлі сорту WTI у США, розповіло джерело Reuters в одній із індійських нафтопереробних компаній.
Загалом від «прощальних нафтових санкцій» адміністрації Байдена може постраждати російський нафтовий експорт на 800 тисяч барелів на добу, або 15% всього нафтового експорту (включно з морським та трубопровідним), оцінювали аналітики.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].