WEF 2025: як цифрові двійники та AI змінюють глобальне виробництво
«Замість восьми днів – лише два»: у Давосі обговорили інноваційні рішення для ланцюгів постачання

На Всесвітньому економічному форумі провідні світові компанії розкрили своє бачення майбутнього індустрії. Однією з головних тем стали передові технології, які обіцяють трансформувати виробництво та забезпечити його стійкість у часи невизначеності.
Про це йшлося на WEF 2025 у Давосі.
«Штучний інтелект допоміг нам скоротити час розробки систем із восьми днів до двох, подвоївши продуктивність», – заявив Падрейг Макдоннелл, генеральний директор Agilent. Він наголосив, що технології не лише знижують витрати, а й роблять процеси ефективнішими.
Інвестиції в людей – ключ до успіху
Представники Nestlé звернули увагу на важливість розвитку навичок робочої сили. «Ми працюємо над залученням талантів і забезпеченням нових можливостей для співробітників. Цифрова трансформація потребує навчання, особливо у великих командах, таких, як наша, що налічує 270 тисяч людей по всьому світу», – зазначила Стефані Пуллінгс Харт, виконавча віцепрезидентка Nestlé.
ШІ в дії: 5 ключових напрямків
Mahindra Group виділила п’ять основних сфер застосування штучного інтелекту:
- Agility.AI – адаптація виробництва в режимі реального часу;
- Quality.AI – аналіз якості продукції без руйнівних тестів;
- Uptime.AI – зниження часу простою обладнання на 10–15%;
- Energy.AI – оптимізація енергоспоживання на заводах;
- Connected.AI – інтеграція всіх машин у єдину мережу.
«Quality.AI дозволяє перевіряти цілісність зварного шва без руйнівних тестів. Ми використовуємо моделі, які точно визначають, чи потрібно щось виправити. Це заощаджує час і ресурси», – зазначив Аніш Шах, генеральний директор Mahindra Group.
«У підсумку штучний інтелект дає нам змогу діяти швидше, оптимізувати процеси й створювати кращий продукт для споживача», – додав Шах.
Технології як відповідь на виклики
Експерти зійшлися на думці, що автоматизація, штучний інтелект і новітня робототехніка стають незамінними інструментами в умовах постійних змін. Однак важливою залишається готовність інвестувати в розвиток не лише технологій, а й людей.
Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що сказали експерти в Давосі про майбутнє росії у 2025 році. «Путін хоче, щоб ми вірили, що санкції не працюють, але реальність набагато складніша», – зазначив міністр фінансів Швеції.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].