Президент Колумбії спробував протистояти Трампу, але після «тарифних погроз» погодився на його вимоги

Президент Колумбії спробував протистояти Трампу, але після «тарифних погроз» погодився на його вимоги

Глава латиноамериканської держави заявив, що готовий надати свій президентський літак для «гідного повернення громадян Колумбії»

Президент Колумбії спробував протистояти Трампу, але після «тарифних погроз» погодився на його вимоги
фото DR

Влада Колумбії після погроз введення мит погодилася на всі умови Трампа, включаючи «безумовний прийом» колумбійців, які депортуються з США, пише видання BILD.

В ці вихідні президент Колумбії Густаво Петро заборонив посадку двох американських військових літаків, на борту яких перебували депортовані з США колумбійські громадяни.

У відповідь Трамп оголосив про введення 25%-го мита на товари з Колумбії та обмеження на в'їзд.

Густаво Петро відреагував дзеркально, доручивши своєму уряду також запровадити 25%-ві мита на імпорт товарів із США. Однак тепер Колумбія поступилася.

Одразу після інавгурації Трампа минулого тижня нова адміністрація почала активно заарештовувати та депортувати мігрантів, які перебувають у США без посвідки на проживання. У рамках цієї політики уряд США почав відправляти таких людей на батьківщину літаками.

Колумбія виявилася однією з країн, яких це торкнулося.

Проте президент Петро виступив проти таких заходів та заборонив посадку літаків. Він обґрунтував своє рішення тим, що мігранти не є злочинцями і мають бути повернені з гідністю.

Президент заявив, що готовий надати свій президентський літак для «гідного повернення громадян Колумбії». Він наголосив, що Колумбія прийме своїх громадян «на цивільних літаках, без поводження з ними як зі злочинцями».

Реакція Трампа була негайною та жорсткою. Президент США оголосив про введення так званих надзвичайних мит у розмірі 25% на всі товари, що імпортуються з Колумбії до США.

А вже за тиждень мита планувалося збільшити до 50%.

«Ці тарифи – тільки початок», – пригрозив Трамп.

Крім того, він оголосив про посилення митного та прикордонного контролю на всі товари та щодо всіх громадян Колумбії з міркувань національної безпеки. Також Трамп розпорядився про введення заборони на в'їзд та негайну ануляцію віз для колумбійських державних службовців, їхніх сімей та прихильників уряду Колумбії.

За даними Держдепартаменту США, відповідні заходи вже почали реалізовуватись.

Як повідомив CNN, візовий відділ посольства США у Колумбії було закрито.

Очевидно, колумбійський уряд вирішив вжити екстрених заходів для недопущення погіршення ситуації.

Згідно з даними уряду США, обсяг торгівлі товарами та послугами між двома країнами у 2022 році становив близько $53,5 млрд. Американський експорт досяг $28,7 млрд, а імпорт із Колумбії становив $24,8 млрд.

Бекграунд. Нагадаємо, в кремлі відповіли на вимогу Трампа закінчити війну в України під загрозою санкцій. Пєсков заявив, що з Вашингтона «поки що не надходило» сигналів для відновлення діалогу між росією та США.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло