З 1 квітня Система контролю імпорту 2 (ICS2) охопить усі види транспорту

З 1 квітня Система контролю імпорту 2 (ICS2) охопить усі види транспорту

Автомобільні й залізничні перевізники повинні будуть надавати дані про товари, які відправляються до або через ЄС

З 1 квітня Система контролю імпорту 2 (ICS2) охопить усі види транспорту

Система контролю імпорту 2 (ICS2) Європейського Союзу посилить безпеку товарів, що ввозяться до ЄС, завдяки стандартизованому митному огляду перед прибуттям для всіх видів транспорту. Вона пошириться на  автомобільний і залізничний на додаток до наявних вимог щодо перевезення повітряним, морським і внутрішнім водним транспортом.

Зазначається, що з 1 квітня 2025 року автомобільні й залізничні перевізники повинні надавати дані про товари, які відправляються до або через Євросоюз, до їх прибуття за допомогою повної ENS. Це зобов’язання стосується поштових й експрес-перевізників та інших учасників, таких як постачальники логістичних послуг. За певних обставин кінцеві вантажоодержувачі, зареєстровані в ЄС, повинні будуть надавати дані ENS в ICS2.

Суб’єкти економічної діяльності, які не готові до цієї дати, мають не пізніше ніж 1 березня 2025 р. подати запит до Національної служби підтримки країни – члена ЄС (національного митного органу), де вони зареєструвалися й отримали свій номер EORI, про надання періоду впровадження.

Щоб відповідати вимогам ICS2, компаніям слід збирати точні та повні дані від клієнтів, оновити ІТ-системи й операційні процеси, а також забезпечити належне навчання працівників. Суб’єкти економічної діяльності мають успішно пройти тест самоатестації перед під’єднанням до ICS2, щоб перевірити можливість доступу й обміну повідомленнями з митними органами.

Наголошується, що товари можуть затримати на кордонах ЄС, а митні органи не провести їх митного оформлення, якщо торговці вчасно не виконають вимоги ICS2.

Кого стосуватимуться зазначені нововведення?

  1. Перевізники, які здійснюють перевезення морем, внутрішніми водними шляхами, а також автомобільним і залізничним транспортом;
  2. Транспортно-експедиційні компанії;
  3. Кінцеві вантажоодержувачі (у секторі морських перевезень);
  4. Поштові оператори;
  5. Експрес-перевізники.

Що ще слід зробити в рамках технічної підготовки?

Сторона, яка подає дані ENS (ви або ваш ITSP) до ICS2, має виконати такі кроки:

1. Забезпечити наявність у вас реєстраційного та ідентифікаційного номера суб’єкта економічної діяльності (Economic Operators Registration and Identification, EORI) , присвоєного митним органом однієї з країн – членів Європейського Союзу.

2. Звернутися до відповідальної національної митної адміністрації та надати свій план щодо проведення тестування з метою самоатестації та початку провадження діяльності в межах ICS2.

3. Розробити або оновити свою ІТ-систему на основі останніх загальних функціональних і технічних специфікацій системи ICS2 (CFSS і CTSS).

4. Отримати необхідні цифрові сертифікати в центрі сертифікації з переліку достовірних списків (List of Trusted Lists, LOTL) , щоб підтвердити свою особистість (застосовується тільки до Відправника).

5. Пройти обов’язкове тестування з метою самоатестації.

Довідково.

ICS2 було розроблено в тісній співпраці Європейської комісії, митних органів країн  – членів ЄС та підприємств. 

З 1 вересня 2025 року ICS1 буде поступово виведено з експлуатації. ICS2 замінить ICS1 новим операційним процесом відповідно до Митного кодексу Союзу.

Бекграунд. Раніше Mind писав, що у 2024 році Україна імпортувала товарів на $70,7 млрд, найбільше – з Китаю та Польщі. Товарообіг склав $112,3 млрд, це на 13% більше ніж у 2023 році.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло