«Мир через силу» в Україні: ПАРЄ ухвалила резолюцію

«Мир через силу» в Україні: ПАРЄ ухвалила резолюцію

Її підтримали абсолютною більшістю голосів

«Мир через силу» в Україні: ПАРЄ ухвалила резолюцію
Фото: ілюстративне

Парламентська асамблея Ради Європи (ПАРЄ) більшістю голосів ухвалила резолюцію «Європейська прихильність справедливому й міцному миру в Україні». За відповідне рішення проголосували 86 делегатів ПАРЄ, проти не виступив ніхто, 6 делегатів утрималися.

Про це повідомляє кореспондент «РБК-Україна» зі Страсбурга.

Зазначається, що документ підтримали всі політичні групи (фракції) ПАРЄ, крім «Об'єднаних європейських лівих».

Під час дебатів низка європейських делегатів, зокрема лорд Річард Кін із Великої Британії, наголошували, що війна в Україні не може завершитися лише припиненням вогню, країна повинна отримати серйозні гарантії безпеки.

У самій резолюції зазначено, що росія продовжує намагатися підірвати міжнародний порядок, зокрема залучаючи до своєї агресії проти України Іран і Північну Корею.

Саміт миру, що відбувся минулого літа у Швейцарії, названо «найзначнішою на сьогодні дипломатичною ініціативою, покликаною надихнути майбутній мирний процес». Також у документі наголошується, що «будь-які мирні переговори мають включати Україну та поважати її право самостійно визначати своє майбутнє».

«ПАРЄ визнає, що для проведення стійких мирних переговорів необхідна позиція міцності та надійної обороноздатності («мир через силу»)», – йдеться в резолюції, яка закликає Захід продовжувати надавати Україні всебічну підтримку.

Крім того, ПАРЄ наголосила, що міцний мир стане можливим лише в разі відмови росії від імперіалістичних амбіцій і проведення нею деколонізації, а режим владіміра путіна в документі названо «тоталітарним».

У резолюції міститься заклик до Європи та її партнерів посилювати санкційний тиск на рф, зокрема повністю заборонити імпорт російського газу, створити спеціальний трибунал для переслідування керівництва росії та Білорусі за агресію проти України, а також спрямувати всі заморожені російські активи у спеціальний міжнародний фонд для подальшої виплати компенсацій Україні та всім, хто постраждав від російської агресії.

Водночас було відхилено поправку, що закликала владу США відновити фінансову підтримку України, зокрема через USAID.

Однак делегати підтримали поправку, яка визнає Китай «вирішальним фактором в агресивній війні рф проти України» та закликає КНР «припинити надавати підтримку російській військовій машині».

Бекграунд. Раніше Mind писав, що Генасамблея ООН ухвалила резолюцію щодо порушення росією прав людини на тимчасово окупованих територіях України. Цей документ став першою резолюцією ООН, у якій Асамблея називає агресію рф «загарбницькою війною рф проти України».

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло