Google скасував заборону на розвиток штучного інтелекту для виробництва зброї
Відповідний пункт зник із переліку ключових принципів роботи Alphabet

Компанія Alphabet Inc., якій належить Google, видалила зі своїх принципів роботи зі штучним інтелектом пункт про відмову від участі у створенні технологій, які можуть завдати шкоди людям, у тому числі у виробництві зброї.
Про це пише Bloomberg.
Водночас представники компанії наголосили, що в роботі зі штучним інтелектом потрібно спиратися на ключові цінності – свободу, рівність і повагу до прав людини.
«Ми вважаємо, що компанії, уряди та організації, які розділяють ці цінності, повинні працювати разом, щоб створити штучний інтелект, який захищає людей, сприяє глобальному зростанню та підтримує національну безпеку», – сказано у спільній заяві старшого віцепрезидента компанії Джеймса Манійки та гендиректора лабораторії Google DeepMind Деміса Хасса.
Раніше правила Google з питань застосування штучного інтелекту включали розділ, де називалися чотири «напрямки ШІ, які ми не розглядатимемо». Це розробка озброєнь, засобів спостереження, технологій, які «завдають або можуть завдати спільної шкоди», а також випадки, що суперечать принципам міжнародного права та прав людини.
Бекграунд. Як повідомлялося, японська SoftBank веде переговори про гігантські інвестиції в розробника ChatGPT. Досі найбільшим інвестором OpenAI була корпорація Microsoft, яка вклала в нього майже $14 млрд.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].