Данія оголосила, що перевірятиме танкери російського «тіньового» флоту в Балтійському морі

Данія оголосила, що перевірятиме танкери російського «тіньового» флоту в Балтійському морі

Ці танкери не тільки перевозять нафту за ціною, вищою від стелі в $60 за барель, але також навмисно пошкоджують підводні кабелі

Данія оголосила, що перевірятиме танкери російського «тіньового» флоту в Балтійському морі
фото DR

Данське відомство із судноплавства Sofartsstyrelsen оголосило, що посилить перевірки нафтових танкерів у своїх водах щодо дотримання ними «правил безпеки судноплавства на морі, захисту довкілля та моряків».

У заяві наголошується, що це робиться «у відповідь на діяльність старих танкерів у данських протоках, які перевозять нафту, що підвищує ризики та побоювання за безпеку мореплавців і довкілля», передає DW.

«Контроль держави зосереджений на танкерах, оскільки аварія, пов'язана з пошкодженням або аварією танкерів, може мати особливо далекосяжні наслідки для безпеки, здоров'я та довкілля», – йдеться в повідомленні.

В останні місяці головним маршрутом експорту російської нафти стало Балтійське море, яке сполучене з океанами через данські протоки.

Російський «тіньовий» флот, чисельність якого оцінюється Київською школою економіки більш ніж у 650 суден, опинився в центрі уваги у 2024 році не лише через нелегальне транспортування російської нафти, а й на тлі інцидентів із пошкодженням інфраструктури в Балтійському морі.

Зокрема, одне із суден було запідозрено в умисному пошкодженні підводного комунікаційного кабелю Estlink-2 у Фінській затоці наприкінці 2024 року. Тому європейські військові, розвідслужби та політики вважають російський «тіньовий» флот суттєвою загрозою безпеці.

Крім того, результати розслідування міжнародного журналістського консорціуму, про яке повідомили у вівторок, 4 лютого, німецькі телеканали NDR і WDR, показали, що до складу «тіньового» флоту входять 230 танкерів, які раніше належали компаніям зі США та Європи. Всі ці судна було продано москві вже після початку війни в Україні.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло