Словаччина відновила імпорт газу з росії через «Турецький потік»
Проте країна все одно потребуватиме додаткового імпорту з інших маршрутів, поточний імпорт не може повністю задовольнити попит

Словацька газова компанія SPP знову почала імпорт російського газу через трубопровід «Турецький потік» 1 лютого з планами подвоїти постачання до квітня, повідомило 6 лютого словацьке інформаційне агентство TASR.
Голова правління компанії SPP Войтех Ференц підтвердив, що компанія досі має контракт із «Газпромом», як перевагу він назвав нижчі тарифи на транзит порівняно з іншими постачальниками.
Газопровід проходить Туреччиною та Угорщиною, зрештою досягаючи Словаччини.
Однак Міхал Лалік, керівник відділу торгівлі SPP, зазначив, що Словаччина все одно потребуватиме додаткового імпорту з інших маршрутів, оскільки поточний імпорт не може повністю задовольнити попит.
Потреби Словаччини в газі в січні переважно задовольнялися з внутрішніх запасів, які залишаються вище за середні.
Україна не продовжила угоду про транзит російського газу в Європу українською територією, угода закінчилася 1 січня.
Київ не раз попереджав, що не продовжуватиме угоду, щоб припинити фінансування повномасштабної війни росії.
Після рішення України прем’єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо пригрозив обмежити допомогу українцям і припинити постачання електроенергії через припинення транзиту російського газу.
Фіцо та його угорський колега Віктор Орбан стали одними з найактивніших противників рішення України припинити транзит російського газу.
Бекграунд. Напередодні стало відомо, що незабаром Євросоюз запропонує дорожню карту для повної відмови від російського газу.
«Ми не зацікавлені у збільшенні використання російського викопного палива в Європейському Союзі. Навпаки, ми зараз працюємо над планом, щоб повністю відмовитися від російського викопного палива», – наголосила речниця Єврокомісії.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].