Євросоюз готує санкції проти 25 китайських компаній, які допомагають росіянам обходити санкції
Неназвані поки що підприємства підозрюються в постачанні європейської продукції російським оборонним компаніям

Європейський Союз готується запровадити нові санкції проти 25 китайських компаній, які допомагають росії обходити обмеження.
Джерело. Про це повідомляє South China Morning Post (SCMP), посилаючись на обізнані джерела.
За словами високопоставлених співрозмовників видання, до списку санкцій можуть потрапити як компанії, зареєстровані в материковому Китаї, так і фірми, що базуються в Гонконгу.
Якщо пропозиція буде схвалена, цим організаціям заборонять отримувати товари з Європи.
Неназвані поки що підприємства підозрюються в постачанні європейської продукції російським оборонним компаніям.
Ці заходи стануть частиною 16-го пакету санкцій ЄС.
Крім того, під персональні санкції може потрапити і одна китайська фізособа. Щодо нього передбачається запровадження заборони на в'їзд до країн ЄС, а також заморожування активів у 27 країнах-членах блоку.
SCMP зазначає, що новий пакет санкцій, найімовірніше, не пов'язаний із заводом з виробництва безпілотників у Сіньцзян-Уйгурському автономному районі КНР, який, як стверджували у листопаді в Євросоюзі та інших країнах, включаючи Велику Британію, займався випуском дронів для російської армії.
У Пекіні тоді відкинули ці звинувачення. «Ми ніколи не постачали летальну зброю будь-якій стороні конфлікту», – стверджував представник Міністерства закордонних справ Китаю Лінь Цзянь.
У грудні 2024 року ЄС вперше включив до чорного списку шість китайських компаній та одну приватну особу, які причетні до постачання компонентів для безпілотників та мікроелектроніки, які використовуються російськими збройними силами. Щодо них запровадили візові заборони, а їхні активи в ЄС було заморожено.
Бекграунд. Між тим повідомлялося, що росія купила значну частину кораблів свого «тіньового» флоту в західних країн. Судновласники допомогли росії створити тіньовий флот із понад 600 танкерів, який, за оцінкою КШЕ, перевозить близько 70% її нафти.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].