Bloomberg описав три сценарії завершення війни росії проти України

Bloomberg описав три сценарії завершення війни росії проти України

У разі найгіршого сценарію військова та фінансова допомога з боку США припинитися

Bloomberg описав три сценарії завершення війни росії проти України
фото Генштаб ЗСУ

Ключові європейські союзники України до останнього не знали про дзвінок президента США Дональда Трампа до російського диктатора путіна.

Про це пише Bloomberg, посилаючись на свої джерела.

Поки що невідомо, чи вдасться Україні й росії укласти мирну угоду, проте контури врегулювання вже намітилися, стверджує Bloomberg.

Агентство наводить три можливі сценарії розвитку подій:

1) Базовий і найбільш імовірний. Найближчим часом окупована територія України залишиться під фактичним контролем росії. Швидше за все, відбудуться деякі обміни землями, зокрема, буде задіяна окупована ЗСУ територію Курської області. Україна матиме гарантії безпеки, але не стане членом НАТО. Якщо Європа збереже зв'язок із Вашингтоном, Україна продовжить одержувати допомогу від США.

2) Оптимістичний сценарій для Києва. США та країни Європи пообіцяють втрутитися, якщо росія порушить умови мирної угоди. Однак через ризик прямого зіткнення з росією цей сценарій викликає побоювання навіть у найзавзятіших прихильників України. Союзники можуть пообіцяти посилення санкцій проти росії та продовження підтримки Києва, у тому числі шляхом розвитку власної оборонної промисловості та реформування ЗСУ. Це відкриє для України шлях приєднання до ЄС.

3) Найгірший сценарій. Трамп втратить інтерес до майбутнього України ще до того, як конфлікт буде врегульовано. Військова та фінансова допомога з боку США припинитися. Європі доведеться самій розв'язувати цю проблему. Угода збереже Україні суверенітет, але росія матиме значні вигоди та вважатиме це своєю перемогою, що дасть їй в майбутньому натхнення для завоювання нових територій.

Бекграунд. Нагадаємо: Bloomberg підрахував, що військова підтримка України обійдеться Європі в понад $3 трлн у найближчі 10 років. Гроші потрібні в тому числі на розширення армій країн ЄС, виготовлення боєприпасів, розширення системи ППО тощо.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Invest Summit. Jazz Business
Читайте також
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло