США опитали Європу про гарантії безпеки Україні
У запитальнику, зокрема, міститься питання про відправку миротворців

Сполучені Штати надіслали урядам європейських країн ряд запитань про те, що їм потрібно від США, щоб надати Україні гарантії безпеки.
Про це повідомляє Reuters.
Представник Державного департаменту США сказав, що Вашингтон дав чітко зрозуміти, що вони очікують, що європейські партнери візьмуть на себе провідну роль у створенні міцної системи безпеки, і наразі чекають їх пропозицій.
Reuters ознайомився з документом, у якому США сформулювали такі питання до європейських урядів:
- Що, на вашу думку, є підтримуваною Європою гарантією безпеки чи запевненням, яке слугувало б достатнім стримуючим фактором для росії, водночас забезпечуючи припинення цього конфлікту міцним мирним врегулюванням?
- Які європейські та/або треті країни, на вашу думку, могли б або брали б участь у такій домовленості?
- Чи є країни, які, на вашу думку, були б незамінними?
- Чи була б ваша країна готова розгорнути свої війська в Україні в рамках мирного врегулювання?
- Якби військові сили третіх країн були розгорнуті в Україні в рамках мирної угоди, який би ви вважали необхідним розміром таких сил під проводом Європи?
- Як і куди будуть розгорнуті ці сили і як довго?
- До яких дій мають бути готові США, союзники та партнери, якщо росія атакує ці сили?
- Яку підтримку США уряд вважав би необхідною для участі в таких угодах безпеки?
- Які короткострокові та довгострокові ресурси знадобляться від США?
- Які додаткові можливості, обладнання та варіанти технічного обслуговування ваш уряд готовий надати Україні, щоб посилити її переговорні позиції та тиск на росію?
- Що ще готовий зробити ваш уряд для посилення санкцій проти росії, включно з їхнім жорсткішим дотриманням та обмеженням діяльності третіх країн, що сприяють обходу санкцій?
Два європейські дипломати розповіли журналістам, що в Європі все ще точаться суперечки щодо того, як відповісти на ці запитання. За їхніми словами, деякі лідери вважають, що це має бути колективна відповідь.
Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що адміністрація президента США Дональда Трампа готова взяти часткову участь у наданні безпекових гарантій Україні, але може очікувати, що Європа візьме на себе більше майбутніх зобов'язань.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].