Кандидат в канцлери Роберт Габек розкритикував Маска та закликав Європу створити власну соцмережу
Він заявив, що Трамп і Маск об’єдналися для того, щоб усунути будь-які кордони для поширення своєї влади, у тому числі в цифровому просторі

Міністр економіки Німеччини Роберт Габек закликав Євросоюз припинити свою залежність від «технологічних олігархів», таких, як Ілон Маск, які, за його словами, підривають демократію.
Виступаючи під час теледебатів перед парламентськими виборами, які відбудуться вже цієї неділі, 23 лютого, кандидат у канцлери від партії «Зелені» назвав вплив Маска прямою загрозою європейським цінностям, пише Politico.
«Найвпливовіша людина у світі, президент США Дональд Трамп, і найбагатша людина у світі, Ілон Маск, об’єдналися, щоб усунути будь-які кордони для поширення своєї влади», – сказав Габек, маючи на увазі значну роль Маска в адміністрації Трампа.
«Це не може бути в наших інтересах», – наголосив він.
Габек звинуватив Маска та інших американських техногігантів, які лицемірно заявляють про «свободу слова», водночас суворо охороняючи свої бізнес-моделі та алгоритми, як «державні таємниці» і не дозволяючи європейському законодавству їх регулювати.
«Вони повинні регулюватися відповідно до наших цінностей», – наголосив Габек і зауважив, що європейське регулювання не справляється із цим завданням.
«Чому в нас немає власної німецької чи європейської соціальної мережі? Ми не можемо залежати від китайських алгоритмів або ультраправих фантазій Ілона Маска, коли справа доходить до формування нашої демократії», – сказав міністр.
Габек закликав Європу повернути контроль над цифровим простором не лише в соціальних мережах, а й у всіх галузях, у яких «технологічне лідерство покинуло континент». Він попередив, що заходів потрібно вжиті протягом найближчих двох років.
Депутат Європарламенту від «Зелених» Сергєй Лагодинський запропонував ще радикальніший підхід: щоб ЄС купував наявні платформи замість того, щоб намагатися будувати власні. Лагодинський стверджував, що Європа повинна діяти рішуче, придбавши європейські операції TikTok або інші великі платформи, щоб звільнитися від іноземного контролю.
«Демократичні та геополітичні ризики соціальних медіа, контрольованих іноземними державами, надто великі», – попередив Лагодинський.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].