Лавров назвав неприйнятним для росії введення в Україну миротворчого контингенту з країн НАТО
Він наголосив, що цю тезу російські дипломати донесли до своїх американських колег під час переговорів

Розміщення військових контингентів членів блоку НАТО в Україні є неприйнятним для москви, заявив глава МЗС рф Сергєй Лавров під час прес-конференції за результатами російсько-американських переговорів у Саудівській Аравії, передає moscowtimes.ru.
Так він відповів на питання про те, що США направили Євросоюзу низку питань, включаючи питання щодо потенційного відправлення миротворчих сил після закінчення війни в Україні.
«Поява військ, збройних сил із тих же країн НАТО, але під чужим прапором, під прапором Євросоюзу чи під національними прапорами, нічого в цьому плані не змінює. Це нам, звичайно, неприйнятно», – сказав Лавров.
«Поглинання» України НАТО – це пряма загроза суверенітету росії, заявив він, додавши, що цю тезу російські дипломати донесли до своїх американських колег під час переговорів у вівторок.
Раніше США попросили європейських союзників роз'яснити, які гарантії безпеки вони готові забезпечити Україні, щоб було можливе дотримання майбутньої мирної угоди, і як ЄС реагуватиме, якщо розміщені ними війська зазнають нападу з боку росії, повідомляв Bloomberg.
«Контингенти цікавлять американців з погляду країн, які готові їх надати, але ясно, що питання адресоване членам Євросоюзу», – відреагував Лавров.
Бекграунд. Напередодні джерела Washington Post розповіли, що європейські союзники України збиралися направити до країни 25–30 тисяч військових для запобігання повторній агресії росії після укладання мирної угоди.
Підрозділи планувалося розмістити позаду лінії зіткнення, щоб вони були готові втрутитися за будь-якої спроби росії відновити військові дії.
Проте пізніше стало відомо, що до згоди дійти не вдалося. Проти відправки європейських військ в Україну висловилися Німеччина, Італія, Польща та Іспанія, тоді як Франція, Велика Британія та Швеція погодилися надіслати своїх миротворців.
Канцлер ФРН Олаф Шольц зазначив, що до встановлення міцного миру це питання не слід обговорювати, а прем'єр Італії Джорджа Мелоні назвала відправку військ «найскладнішим і найменш ефективним» з можливих варіантів підтримки України.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].