Український військовий розповів, наскільки ЗСУ і фронт залежать від американської допомоги
Фірсов вважає, що війна давно змінила свій характер на користь переваги дронів, проте залежність військових від Starlink залишається критичною

Колишній очільник Державної екологічної інспекції, а нині військовий Збройних сил України, оператор дронів Єгор Фірсов дав свою оцінку зростанню напруги між Сполученими Штатами та Україною і тому, як імовірне припинення американської допомоги Україні може вплинути на поле бою та загалом шанси України вистояти в умовах російського вторгнення.
Фірсов вважає, що повна зупинка поставок зброї з США не приведе до миттєвого колапсу України, але водночас окреслив галузі, в яких допомога США є критично важливою.
«Starlink. Якщо ляже він– проблеми почнуться миттєво: піхота в опорних пунктах, розвідка, екіпажі дронів, артилеристи, штаби у бригадах та батальйонах… – усі використовують Starlink. Якщо його відключать – в першу ж годину може початись дезорганізація управління. До того ж, можуть відмовити деякі дрони, які працюють виключно за допомогою супутників», – написав він у Facebook.
«Ми маємо бути до цього готові. І вже «вчора» працювати над альтернативою забезпечення себе звʼязком. Наприклад, противник створив альтернативний звʼязок – це wifi мости – широкий Wi Fi де можна під’єднатись до Інтернету», – описав військовий, закликаючи поспішати, бо «проблеми можуть початись дуже неочікувано».
Друге, в чому Україна суттєво залежна від США – ППО, системи Patriot та снаряди до них.
«Треба терміново шукати альтернативи: і поставок, і самих систем. Інакше українські міста будуть беззахисними. Цей пункт має бути одним з перших на переговорах з Європою», – наголосив він.
Серед хороших новин він назвав те, що 80% уражень на фронті здійснюються дронами, і переважно ці дрони – не з США.
«Спочатку дрони були китайські. Зараз є fpv які майже повністю (разом з комплектуючими!) вироблені в Україні», – зазначив захисник.
«Використання артилерії зараз знизилось в десяток разів у порівнянні із тим шквалом, який був у 22-му році. Навіть з боку ворога. Артилерійські системи зношені, снарядів стало набагато менше, вони не точні. Артилерія зараз використовується для важливих, але вузьких, конкретних задач», – пояснив він.
«Himars, чи Гаубиця «777» вже давно не королі фронту. На фронті царює дрон», – наголосив Фірсов.
Він повідомив, що ефективність HIMARS значно знизилася.

HIMARS
«На жаль, ворог вже давно знайшов можливості спуфінгу наших пострілів підміною координат. Ракети прилітають, але не туди. Я не знаю, чи усвідомлюють це американці, але така гірка правда – комплекси, які коштують сотні мільйонів доларів – інколи не приносять адекватного результату. Ними треба було активно руйнувати все у перший рік війни. Але тоді була обмежена для нас кількість снарядів. Час значних можливостей був втрачений», – аналізує Фірсов.
За його словами, ПТРК Javelin давно не та зброя, яка є вирішальною на полі бою. «Якщо на місяць є декілька результативних застосувань Javelin по всьому фронту – то це добре. Для порівняння – дрони роблять більше 10 тисяч верифікованих уражень на місяць», – порівняв він.
Фірсов стверджує, що ще одним важливим напрямком є військова розвідка США, яку навряд чи зможуть замінити європейські союзники.
Він додав, що США фінансують ще багато програм – таких як навчання, не військові програми.
«Проте якщо раптом так станеться, – припускає Фірсов, – що ми залишимось без підтримки США, то знайте: ми, український народ, за ці роки пройшли великий шлях і зробили дуже багато. І, на щастя, у військовому плані ми стали значно менш залежними від партнерів».
«Без підтримки США нам буде складно. Війна не «закінчиться через 24 години», Україна заплатить за мир у Європі більшу ціну, ніж могла б. Нехай це буде на совісті конкретних політиків, а не американського народу. Але ми зможемо вистояти. Якщо будемо разом. Як в перші дні», – підсумував військовослужбовець.
Бекграунд. Нагадаємо, спікер Палати представників Джонсон заявив, що «немає бажання» приймати нові пакети допомоги Україні. Він додав, що не передбачає додаткової допомоги, якщо війна триватиме ще кілька місяців.
Напередодні стало відомо, що деякі компанії зі США призупинили продаж зброї до України, заявив нардеп Костенко.
«Вони чекають політичних рішень», – зазначив депутат.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].