Без підтримки США запасів озброєння Україні вистачить до початку літа – WSJ

Без підтримки США запасів озброєння Україні вистачить до початку літа – WSJ

Зокрема, можуть виникнути труднощі із системами ППО, балістичними ракетами й далекобійною артилерією

Без підтримки США запасів озброєння Україні вистачить до початку літа – WSJ
Фото: ілюстративне

Без військової допомоги США Україна має достатньо зброї, щоб продовжувати бойові дії в нинішньому темпі до літа 2025 року.

Про це пише The Wall Street Journal, посилаючись на неназваних чинних і колишніх західних чиновників.

«Після цього Київ може зіткнутися з нестачею боєприпасів і нездатністю використовувати частину своєї найсучаснішої зброї», – йдеться в публікації.

WSJ пише, що нападки президента США Дональда Трампа на українського лідера Володимира Зеленського останніми днями змушують Київ замислитися про перспективу втрати військової підтримки з боку Штатів.

Великих постачань зброї, які адміністрація 46-го президента США Джо Байдена надіслала або замовила у свої останні місяці при владі, є достатньо, щоб дозволити українцям продовжувати воювати в нинішньому темпі принаймні до середини 2025 року, сказала Селеста Валландер, колишня високопосадовиця Пентагону.

Один із західних чиновників каже, що загалом Україна зараз виготовляє або фінансує близько 55% своєї військової техніки. США постачають близько 20%, тоді як Європа – 25%.

WSJ стверджує, що деякі постачання США, зокрема передові системи протиповітряної оборони, балістичні ракети класу «земля – земля», навігаційні реактивні системи залпового вогню великої дальності, буде «фактично неможливо замінити в короткостроковій перспективі», тому що Європа «просто не виробляє достатньо, а в деяких випадках взагалі не виробляє».

Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що американські компанії зупинили продаж Україні зброї. Про це заявив секретар Комітету ВР з питань нацбезпеки, оборони та розвідки Роман Костенко в ефірі проєкту «Тема з Мосейчук».

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло