НКЦПФР ухвалила оновлений Кодекс етики для своїх працівників
Документ визначає принципи професійної поведінки, запобігання конфліктам інтересів і дотримання етичних норм у роботі регулятора

Сьогодні, 28 лютого, на засіданні Комісії був ухвалений оновлений Кодекс етики працівника НКЦПФР.
Про це інформує пресслужба регулятора.
Зазначається, що затвердження правил етичної поведінки і порядку управління та запобігання конфліктам інтересів у вигляді Кодексу етики передбачено оновленим законом України «Про державне регулювання ринків капіталу та організованих товарних ринків».
«Оновлення Кодексу є одним зі структурних маяків Меморандуму про економічну та фінансову політику з Міжнародним валютним фондом. Нову редакцію було підготовлено в консультаціях з експертами Світового банку та МВФ. Ми постійно перебуваємо у тісному контакті», – зазначив Голова НКЦПФР Руслан Магомедов.
Кодекс етики працівника Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку встановлює принципи поведінки, що забезпечують дотримання принципів професійної етики та доброчесності, поваги до колег, представників інших державних органів, учасників ринків капіталу та організованих товарних ринків, громадян, відсутності терпимості до неналежної поведінки.
Згідно з документом, працівники Комісії мають завжди дотримуватись законодавства України та діяти на користь суспільних інтересів. Представляючи Комісію, всі працівники мають діяти виключно в її інтересах.
«Кодекс не описує всі можливі випадки і ситуації, з якими може зіткнутися працівник Комісії при виконанні своїх посадових обов’язків, але містить основні орієнтири, принципи, відповідно до яких слід діяти у випадках, не передбачених цим Кодексом», – йдеться в постанові НКЦПФР.
Нагадаємо: наприкінці минулого року Комісія схвалила рішення про заборону з 1 січня 2025 року виведення цінних паперів іноземних емітентів із системи депозитарного обліку на час воєнного стану. Це був один з нагальних структурних маяків від МВФ на виконання вимог Меморандуму (MEFP) програми розширеного фінансування (EFF).
Бекграунд. Раніше Mind писав, що МВФ висунув нові вимоги для програми розширеного фінансування. У Фонді хочуть побачити стратегію НКЦПФР до кінця січня 2025 року.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].