Власник Монобанку збирає гроші на ядерну зброю – за добу назбирали 24 млн грн
Гороховський пізніше пояснив, що, звісно, це був жарт, а зібрані гроші будуть передані на дрони

Співвласник Monobank, бізнесмен Олег Гороховський оголосив збір грошей «на ядерку» і відкрив банку з такою назвою.
Це сталося після гострої суперечки, яка розгорілася в Білому домі під час зустрічі президентів України та США Володимира Зеленського і Дональда Трампа, передає ВВС.
Зеленський заслуговує на повагу, прокоментував результат переговорів бізнесмен.
«До речі, ніхто не може сказати, що Президент, опинившись у цій ситуації, не відстоював інтереси України. І це заслуговує на повагу та підтримку», – написав він у своєму Телеграм-каналі.
Після цього Гороховський оголосив збір грошей «на ядерку» і додав посилання на «банку».
«Багато прохань почати збір на Ядерку», – пояснив він.
Цей збір почав активно наповнюватись. За 10 годин «на ядерку» задонатили 10 млн гривень.
Власник Monobank навів статистику, що станом на ранок 1 березня гроші внесли близько 70 000 учасників з 61 країни. Після України найбільше донатять із США, потім із Польщі.
Станом на 17:00 суботи вдалося зібрати близько 23 млн гривень.
В коментарі ВВС Україна Гороховський пояснив, що збір на «ядерку» – це був жарт, щоб «скинути пару» після важкого дня. Він не вірить, що хтось серйозно донатив саме на ядерну зброю.
«Це був жарт. Вибачте, якщо розчарував багато людей...Я не розумію, як ці гроші, які зберуться, використати на ядерну зброю, та я це і не планував», – заявив він.
За його словами, збір триватиме лише добу, а потім зібрані гроші передадуть волонтерам на закупівлю дронів чи гуманітарних потреб для фронту.
«Я зробив за хвилинку цю «банку», швидко пошерив і почалося це божевілля...Але це все дуже добре показує, наскільки ця тема чутлива для України. Це показує наскільки українцям боляче, те, що відбувається», – зазначив банкір.
Він не виключає, що в майбутньому долучиться до фінансування ядерних розробок, якщо влада поставить це питання.
«Коли вже дійде до того, що врешті решт треба буде фінансувати якісь такі розробки...якщо державі будуть потрібні гроші, то ми задотнатимо тоді самі на це, якщо до нас звернуться. Зрозуміло, що зараз ніякої ядерної зброї в України нема і я точно не можу бути ініціатором того, щоб вона з'явилася. Це, на мій погляд, очевидно», – сказав він.
Бекграунд. Як повідомлялося, сенатор Кріс Мерфі вважає, що «суперечка Трампа з Венсом проти Зеленського – це була зарання підготовлена пастка». Він стверджує, що обоє американців не змогли дати відповідь на просте питання про гарантії безпеки, і тому вирішили атакувати.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].