В Україну ввезли понад 272 млн посилок за чотири роки
Під ввізне мито потрапили менше 1%

Із 2020 року в Україну ввезли 272,3 млн посилок. Із них лише на 0,75% нарахували ввізне мито.
Про це повідомляє платформа «Опендатабот», посилаючись на дані Державної митної служби.
Найбільше посилок, за даними платформи, надійшло в 2024 році – 75 млн, що в 1,3 раза більше, ніж до повномасштабного вторгнення рф. За рік кількість відправлень зросла в 1,6 раза.
На понад 2 млн посилок наклали мито, унаслідок чого до держбюджету надійшло 668 млн грн податків за цей час. Понад 185 млн грн надійшло до держбюджету торік – на 15% більше, ніж у 2023 році.
У «Опендатаботі» зазначили, що водночас надходження до бюджету за 2023 рік зросли на 5%. Порівняно з 2021 роком, мита надійшло на 41% більше, але коливання курсу звели різницю до 2,5%.
У середньому, торік доплата на посилку склала 351 грн (близько 8 євро). Наразі придбаний на іноземних маркетплейсах товар вартістю до 150 євро потрапляє в Україну без сплати ПДВ (20% від ціни) та мита (близько 10%).
Аналітики «Опендатабот» додали, що на сайті Верховної Ради зареєстровано два законопроєкти, які передбачають скасування поточного ліміту в 150 євро на безподаткові посилки та оподаткування міжнародних посилок ПДВ 20%.
Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що «Укрпошта» наступного року точково підвищить тарифи для низки закордонних напрямків. Проте, згідно з повідомленням, зміни не торкнуться ключових країн.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].