Мінекономіки оновило перелік техніки для 15% компенсації: додано 73 нові позиції

Мінекономіки оновило перелік техніки для 15% компенсації: додано 73 нові позиції

Тепер у списку 520 найменувань від 24 заводів-виробників

Мінекономіки оновило перелік техніки для 15% компенсації: додано 73 нові позиції
Фото: ілюстративне

Міністерство економіки України оновило перелік колісної, будівельної, спеціальної техніки та енергетичного обладнання вітчизняного виробництва, покупці якого можуть отримати 15% компенсації вартості (без ПДВ). До списку додано 73 нові позиції. Тепер в переліку 520 найменувань від 24 заводів-виробників.

Про це повідомляє пресслужба міністерства.

«Це вже друге розширення переліку техніки українського виробництва цього року. Додані позиції включають сучасне обладнання, необхідне для роботи в аграрному секторі, хімічній промисловості, будівельній галузі та комунальному господарстві. Держава компенсує покупцеві 15% її вартості, що робить цю продукцію доступнішою для громад і бізнесу й водночас стимулює попит на продукцію українських виробників», – зазначила міністерка економіки Юлія Свириденко. 

До оновленого списку увійшла продукція 5 нових виробників:

  • ТОВ «Зміїв-Транс» (м. Харків);
  • ТОВ «НВП «АВТОСКЛАДАЛЬНИЙ ЗАВОД ПАТРОН АВТО» (м. Дніпро); 
  • ПП «ЕЛТІЗ» (Запорізька обл.); 
  • ТОВ «КОМПАНІЯ ТІТАЛ» (м. Київ); 
  • ТОВ «Верхньодніпровський авторемонтний завод» (Дніпропетровська обл.). 

Зазначається, що серед нових найменувань – різні види напівпричепів-цистерн для перевезення технічних рідин, хімічних речовин, нові моделі пасажирських ліфтів, трансформатори різної потужності та пожежні автоцистерни. 

Крім того, розширено асортимент продукції виробників, які вже були в переліку: ТОВ «ЕВЕРЛАСТ» (+8 позицій), ТОВ «Завод Євроформат» (+6 позицій), ТОВ «Карат-Ліфткомплект» (+26 позицій).

За даними Мінекономіки, у 2024 році держава компенсувала в межах програми підприємцям різних галузей понад 10 млн грн.

«Програма реалізується в межах державної політики «Зроблено в Україні» і спрямована на стимулювання розвитку українського виробництва», – уточнили в міністерстві.

Довідково.

Щоб отримати компенсацію, підприємство має обрати техніку з переліку на сайті Мінекономіки, придбати необхідне обладнання та подати заявку до уповноваженого банку разом із підтверджувальними покупку  документами. Наразі у програмі беруть участь 25 банків.

Бекграунд. Раніше Mind писав, що Кабінет Міністрів вніс зміни до експериментального проєкту щодо надання державної грошової допомоги покупцям товарів і послуг українського виробництва в рамках Всеукраїнської економічної платформи «Зроблено в Україні».

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло