Міжнародні експерти поділилися досвідом лікування венозних захворювань на конференції в Києві
часть в заході взяли науковці, лікарі-практики та викладачі медичних закладів вищої освіти з України, Колумбії та Румунії

Захворювання венозної системи є поширеною медичною проблемою у всьому світі. За даними міжнародних досліджень, від 52% до 70% дорослого населення різних країн страждає на прояви хронічної венозної недостатності. В Україні ця проблема також залишається актуальною, особливо серед людей середнього та старшого віку.
З метою актуалізувати досвід українських фахівців з питань серцево-судинних захворювань та збагатити українську систему охорони здоров’я провідними світовими практиками в Києві було проведено Міжнародну флебологічну конференцію.
До заходу долучилися науковці, практикуючі лікарі та викладачі медичних закладів вищої освіти з Колумбії та Румунії, які поділилися досвідом лікування судинних патологій у своїх країнах та презентували результати новітніх клінічних досліджень. Завдяки цьому українські лікарі отримали доступ до сучасних європейських і світових методик лікування венозних патологій, а також мали можливість вдосконалити підходи до лікування та запровадження найефективніших схем терапії, що вже показали свою ефективність у країнах Європи та Латинської Америки.
«Українські флебологи та судинні хірурги повернуться до своїх пацієнтів з новими знаннями та стратегіями, які сприятимуть ефективному лікуванню та профілактиці ускладнень», – зазначила Лариса Чернуха, професорка та віце-президентка Асоціації судинних хірургів, флебологів та ангіологів України.

Зокрема, іноземні експерти поділилися досвідом інтегрованого підходу до лікування пацієнтів із супутніми станами, що включає комплексну діагностику, модифікацію способу життя та використання сучасних препаратів. Зокрема, було підкреслено, що 29% пацієнтів із ХВЗ страждають на захворювання опорно-рухового апарату, 27% мають ІМТ ≥30 кг/м², що вказує на ожиріння, і 18% раніше мали тромбози, що підвищує ризик повторних ускладнень.
На конференції було також представлено результати міжнародного дослідження VEIN STEP, у якому взяли участь 6000 пацієнтів із 9 країн. Ці результати, серед іншого, підтвердили ефективність мікронізованої очищеної флавоноїдної фракції (MOFF) у лікуванні хронічної венозної недостатності. Вже після чотирьох тижнів терапії 96% пацієнтів відзначили покращення стану, 82% – зменшення болю, 71% значною мірою позбулися важкості в ногах, а 46% заявили про зменшення набряків та судом.

Окремою темою для обговорення стала проблематика лікування судинних та венозних травм, отриманих українськими військовими під час бойових дій, способи повноцінної реабілітації та усунення ризиків розвитку патологічних супутніх станів.
«Ефективне лікування венозних порушень може відігравати значну роль у покращенні прогнозу пацієнтів із серцево-судинною патологією. Саме тому кожен крок у напрямку поглиблення знань і вдосконалення підходів до ведення таких пацієнтів має критичне значення. У зв’язку з цим я хочу висловити щиру подяку всім, хто долучився до організації та участі у 3-й Міжнародній флебологічній конференції», – заявила Лариса Чернуха.
Проведення Міжнародної флебологічної конференції стало можливим завдяки зусиллям Асоціації судинних хірургів, флебологів та ангіологів України та підтримці фармацевтичної компанії «Серв’є Україна», яка є лідером з розв’язання проблем венозних та кардіологічних захворювань в Україні. Подібний захід відбувся в Україні вже втретє.