Рада схвалила реформу зарплат і премій чиновників

Рада схвалила реформу зарплат і премій чиновників

«За» проголосували 259 депутатів

Рада схвалила реформу зарплат і премій чиновників
Фото: ілюстративне

Верховна Рада ухвалила в цілому законопроєкт 8222 щодо впровадження єдиних підходів в оплаті праці державних службовців на основі класифікації посад. «За» проголосували 259 депутатів

Про це повідомив нардеп Ярослав Железняк.

«Рада прийняла №8222 про впровадження єдиних підходів в оплаті праці державних службовців на основі класифікації посад. По правках: пройшла правка про підвищення зарплат для ДАСУ. Але злетіли поправки щодо підвищеної оплати для Мін'юсту, Мінфіну, Мінцифри та Мінекономіки. кладу працівникам Апарату ВРУ)», – повідомив Железняк.

Як раніше розповіла голова Комітету ВРУ з питань організації державної влади Олена Шуляк, закон є основою реформи держслужби. Вона зазначила, що прийняття цього законопроєкту є частиною «домашнього завдання від ЄС для України».

«Reforms first – money later» – саме так працює фінансова підтримка ЄС за програмою Ukraine Facility, де кожен транш – це не просто допомога, а винагорода за виконані зобов’язання», – сказала вона.

Депутатка пояснила, що цим проєктом пропонується:

  • змінити підходи до регулювання оплати праці у сфері держслужби;
  • запровадити прозору систему на основі класифікації посад;
  • посилити роль посадового окладу;
  • припинити надмірні необґрунтовані виплати;
  • запровадити механізм оптимізації граничної чисельності працівників державних органів.

Заробітна плата державного службовця складатиметься з:

  • сталої заробітної плати – посадового окладу, надбавки за вислугу років, надбавки за ранг державного службовця;
  • варіативної заробітної плати – премії за результатами щорічного оцінювання службової діяльності, місячної або квартальної премії.

Загальний розмір премій, які державний службовець може отримати протягом року, не повинен перевищувати 30% від фонду його стабільної заробітної плати за рік. Місячна премія при цьому не може бути більшою за 30% від посадового окладу за фактично відпрацьований час у місяці.

Розмір квартальної премії регулюється окремо. Він не може перевищувати 90% від посадового окладу за фактично відпрацьований час у кварталі.

Гарантійні та компенсаційні виплати є окремою категорією і не входять до складу зарплати. Вони включають, зокрема, компенсації за роботу з доступом до державної таємниці, матеріальну допомогу для вирішення соціально-побутових питань і грошову допомогу під час щорічної відпустки.

Закон також регулює зарплати. Мінімальний розмір посадового окладу в державних органах, юрисдикція яких поширюється на території одного чи кількох районів, міст або районів у містах, становитиме не менше ніж 2,5 розміру прожиткового мінімуму, тобто не менше ніж 7570 грн станом на 2025 рік.

Бекграунд. Раніше Mind писав, що Рада адаптувала законодавство до MLI-конвенції. Додано нові положення щодо обмеження пільгових умов і заборони на дроблення контрактів.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло