Рада схвалила реформу зарплат і премій чиновників
«За» проголосували 259 депутатів

Верховна Рада ухвалила в цілому законопроєкт 8222 щодо впровадження єдиних підходів в оплаті праці державних службовців на основі класифікації посад. «За» проголосували 259 депутатів
Про це повідомив нардеп Ярослав Железняк.
«Рада прийняла №8222 про впровадження єдиних підходів в оплаті праці державних службовців на основі класифікації посад. По правках: пройшла правка про підвищення зарплат для ДАСУ. Але злетіли поправки щодо підвищеної оплати для Мін'юсту, Мінфіну, Мінцифри та Мінекономіки. кладу працівникам Апарату ВРУ)», – повідомив Железняк.
Як раніше розповіла голова Комітету ВРУ з питань організації державної влади Олена Шуляк, закон є основою реформи держслужби. Вона зазначила, що прийняття цього законопроєкту є частиною «домашнього завдання від ЄС для України».
«Reforms first – money later» – саме так працює фінансова підтримка ЄС за програмою Ukraine Facility, де кожен транш – це не просто допомога, а винагорода за виконані зобов’язання», – сказала вона.
Депутатка пояснила, що цим проєктом пропонується:
- змінити підходи до регулювання оплати праці у сфері держслужби;
- запровадити прозору систему на основі класифікації посад;
- посилити роль посадового окладу;
- припинити надмірні необґрунтовані виплати;
- запровадити механізм оптимізації граничної чисельності працівників державних органів.
Заробітна плата державного службовця складатиметься з:
- сталої заробітної плати – посадового окладу, надбавки за вислугу років, надбавки за ранг державного службовця;
- варіативної заробітної плати – премії за результатами щорічного оцінювання службової діяльності, місячної або квартальної премії.
Загальний розмір премій, які державний службовець може отримати протягом року, не повинен перевищувати 30% від фонду його стабільної заробітної плати за рік. Місячна премія при цьому не може бути більшою за 30% від посадового окладу за фактично відпрацьований час у місяці.
Розмір квартальної премії регулюється окремо. Він не може перевищувати 90% від посадового окладу за фактично відпрацьований час у кварталі.
Гарантійні та компенсаційні виплати є окремою категорією і не входять до складу зарплати. Вони включають, зокрема, компенсації за роботу з доступом до державної таємниці, матеріальну допомогу для вирішення соціально-побутових питань і грошову допомогу під час щорічної відпустки.
Закон також регулює зарплати. Мінімальний розмір посадового окладу в державних органах, юрисдикція яких поширюється на території одного чи кількох районів, міст або районів у містах, становитиме не менше ніж 2,5 розміру прожиткового мінімуму, тобто не менше ніж 7570 грн станом на 2025 рік.
Бекграунд. Раніше Mind писав, що Рада адаптувала законодавство до MLI-конвенції. Додано нові положення щодо обмеження пільгових умов і заборони на дроблення контрактів.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].