Нафтовики знайшли спосіб обходити введені Байденом «прощальні» санкції – Bloomberg

Нафтовики знайшли спосіб обходити введені Байденом «прощальні» санкції – Bloomberg

На маршрути прийшли нові, непідсанкційні танкери, зазначає Bloomberg

Нафтовики знайшли спосіб обходити введені Байденом «прощальні» санкції – Bloomberg
фото DR

Обсяги російської нафти, що відправляється в Азію, починають зростати в міру того, як ринок адаптується до санкцій, які ввела 10 січня адміністрація Джо Байдена.

Китай та Індія готові наростити імпорт із росії у березні, оскільки трейдери та нафтопереробники знайшли способи обходити санкції, повідомляє Bloomberg.

На маршрути прийшли нові, непідсанкційні танкери, зазначає Bloomberg. За даними Kpler, очікується, що середньодобові постачання в Індію зростуть у березні до 1,92 млн барелів. Постачання в Китай у березні прогнозуються на рівні 973 000 барелів проти лютневих 969 000, найнижчого рівня з грудня 2022 року.

Вивезення нафти з усіх російських портів підскочило за тиждень до 9 березня на 300 000 барелів на добу, пише Bloomberg за даними про пересування суден. Причому в останні дні три танкери, які понад рік простоювали через попадання до більш ранніх санкційних списків, прийняли вантаж нафти ESPO в далекосхідному порту Приморськ. Ще кілька суден знялися з якоря на захід від Находки, де вони стояли весь цей час.

Адміністрація Байдена посилювала санкції проти експорту російської нафти і тіньового флоту, що використовується для цього. Але нова влада у Вашингтоні намагається організувати переговори щодо мирного врегулювання в Україні і для цього розглядає зокрема можливість пом'якшення обмежень у секторі енергоресурсів.

Проте Індія, як і раніше, відмовляється приймати підсанкційні танкери, завантажені після 10 січня: жодне таке судно, що вивезло нафту з Арктики, не доставило її до Індії, хоча спочатку їх транспондери вказували порти на її західному узбережжі як місце призначення. І практично всі 15 млн барелів, вивезених з Арктики після 10 січня, йдуть набагато довшими маршрутами, ніж зазвичай, через що ця нафта може ще не один місяць залишатися в морі, не потрапивши на НПЗ покупців.

Бекграунд. Нагадаємо, в лютому Reuters повідомляло, що російські нафтові компанії змушені скорочувати видобуток нафти, бо їм немає кому її продавати.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло