Угорщина може ветувати санкції проти росіян, якщо ЄС не зніме обмеження з Фрідмана – FT
Термін чинності європейських санкцій проти росіян, причетних до війни в Україні, спливає 15 березня

Угорщина вимагає виключити із санкційного списку ЄС російського олігарха Михаїла Фрідмана, інакше вона погрожує заблокувати продовження санкцій Євросоюзу проти приблизно 2000 росіян. Термін чинності європейських санкцій проти росіян, причетних до війни в Україні, спливає 15 березня
Про це пише видання Financial Times.
За даними джерел видання, посол Угорщини в ЄС вимагав, щоб Фрідман був вилучений із санкційного списку в обмін на те, що Будапешт дозволить продовжити всі інші санкції.
Як пише FT, у четвер посли ЄС збираються у Брюсселі після кількох днів переговорів, які не сприяли компромісу. Вірні союзники Києва в Балтійському регіоні виступають проти будь-якого послаблення обмежень ЄС проти москви, особливо до завершення будь-яких переговорів про припинення вогню за посередництва США.
За словами трьох чиновників, Люксембург підтримує зусилля щодо виключення Фрідмана зі списку.
Торік Фрідман подав позов проти Люксембургу, де знаходиться його частка в лондонській інвестиційній компанії LetterOne, вимагаючи $15,8 млрд відшкодування збитків через заморожені активи, пише видання.
Спочатку Угорщина подала запит на виключення восьми імен зі списку, зокрема таких російських мільярдерів, як Алішер Усманов і давній партнер Фрідмана Петр Авен. Але, за словами трьох чиновників, Будапешт відмовився від деяких із цих вимог, але наполягає на виключенні Фрідмана.
У квітні минулого року Фрідман та Авен частково виграли справу в суді ЄС, який визнав, що ЄС помилився, додавши їх до списку 2022 року. Суд заявив, немає достатньо доказів їхніх тісних зв’язків з путіним. Але вони залишаються суб’єктами другого рішення ЄС про санкції у 2023 році через присутність їхніх бізнесів у росії. Латвія оскаржила перше рішення на користь олігархів, тоді як Фрідман та Авен оскаржували друге рішення.
Наприкінці минулого року Фрідман та Авен продали свої частки в Альфа-Банку і його дочірній страховій компанії давньому партнеру Андрію Косогову, який не перебуває під санкціями.
У виданні кажуть, що олігархи сподіваються, що продаж компаній означатиме, що вони більше не відповідатимуть критеріям санкцій ЄС проти них.
Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що США через півтора року після початку російського вторгнення додали до списку санкцій засновників «Альфа-Груп» Петра Авена та Міхаіла Фрідмана.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].