Армія США випробовує українські далекобійні безпілотники
Ідеться про оборонні компанії США Auterion і Swan, обидві вони безпосередньо беруть участь в ініціативі Artemis

Армія США провела випробування українських ударних безпілотників великої дальності, які раніше були задіяні для ударів по росії.
Про це повідомляє The War Zone з посиланням на підрозділ оборонних інновацій США.
У рамках проєкту Artemis, спрямованого на розробку передових ударних безпілотників, американські військові випробували невідомий тип безпілотних літальних апаратів (БПЛА) українського виробництва. Деталі щодо українських компаній, які беруть участь у цих випробуваннях, не розголошуються.
Однак звіти свідчать про те, що ці фірми позиціюють свою технологію у співпраці з оборонними компаніями США Auterion і Swan, обидві з яких безпосередньо беруть участь в ініціативі Artemis.
Однією з ключових вимог до цих БПЛА є високий рівень стійкості до систем радіоелектронної боротьби (РЕБ), економічна ефективність для масового розгортання та робоча дальність приблизно 300 км.
За даними підрозділу оборонних інновацій США, було розглянуто близько 165 пропозицій від різних компаній, значна частина яких пройшла польові випробування.
На наступному етапі проєкту Artemis зосередяться на розробці прототипів, які відповідають конкретним технічним вимогам, а завершення очікується до кінця 2025 року.
Очікується, що ці безпілотники працюватимуть на відстані від 50 км до понад 300 км, матимуть можливість орієнтуватися на низьких висотах, перевозити різноманітні корисні навантаження, проходити швидке оновлення й ефективно функціонувати у складних умовах з електронними перешкодами та обмеженою пропускною здатністю.
Системи також розроблені для роботи без залежності від глобальної супутникової навігації.
Крім того, очікується, що платформа підтримуватиме різні типи місій, зокрема операції розвідки та РЕБ, потенційно слугуючи приманкою для виснаження ППО противника.
Раніше The Wall Street Journal повідомляла, що Пентагон звертається до перевірених у боях українських технологій безпілотників, оскільки попри значні інвестиції, американські безпілотники зазнали невдачі в умовах РЕБ, тоді як українські виробники швидко удосконалили та почали масово виробляти ефективні БПЛА.
Міністерство оборони США уклало контракти з американсько-українськими партнерствами (СП) на випробування ударних безпілотних літальних апаратів великої дальності, причому українська компанія Skyfall стала першим схваленим постачальником для армії США.
Бекграунд. Нагадаємо: напередодні президент Зеленський повідомив, що ракета «Довгий Нептун» пройшла випробування й успішне бойове застосування. Нова українська ракета має точний удар і працює на дистанції в тисячу кілометрів.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].