ЄС планує обмежити ввезення українського цукру через падіння цін – Reuters
Єврокомісар також хоче обмежити інший імпорт з України, наприклад зерна

Європейська комісія планує істотно скоротити імпорт українського цукру після скарг виробників ЄС на різке падіння цін на цукор, повідомляє Reuters 20 березня з посиланням на інформацію з трьох джерел.
Спочатку ЄС відкрив свої ринки для України, щоб підтримати країну після початку вторгнення росії, але протести фермерів у багатьох країнах із того часу змусили блок зменшити обсяги.
За даними Міністерства сільського господарства України, у 2024 році сільгосппродукція становила 59% від загального експорту України, забезпечуючи життєво важливу підтримку економіці країни.
Єврокомісар із питань сільського господарства Крістоф Хансен сказав лідерам французьких фермерських профспілок і представникам промисловості на Паризькому фермерському салоні в лютому, що він має намір скоротити імпорт цукру з України до рівнів, «значно нижчих» за поточні обсяги.
Хансен також прагне обмежити інший імпорт з України, наприклад зерна, за словами двох неназваних джерел, на які посилається Reuters.
Європейські ціни на цукор торік впали більш ніж на 30%, згідно з останніми даними ЄС, хоча ф’ючерси на білий цукор відновилися за останні два місяці через послаблення перспектив виробництва в основних країнах-виробниках, зокрема Індії.
Після того як у 2022 році ЄС скасував мита на українську сільськогосподарську продукцію, імпорт українського цукру досяг 400 тис. тонн у сезоні 2022/23 і понад 500 тис. тонн у 2023/24 роках, що значно перевищує довоєнну квоту у 20 тис. тонн.
Після протестів європейських фермерів ЄС відновив квоту на імпорт українського цукру в 262 650 тонн у липні 2023 року.
За даними «Укрцукор», які цитує Reuters, ЄС припинив імпорт цукру з України після того, як була вичерпана перша частина квоти, що змусило Україну перенаправити постачання цукру в інші країни, а Туреччина стала основним пунктом призначення.
Друга частина квоти на 109 440 тонн українського цукру відкрилася в січні, але поки що Україна експортувала небагато.
Торгівля сільгосппродукцією між Україною та Євросоюзом у 2024 році досягла $17 млрд, при цьому ЄС залишається найбільшим торговим партнером України.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].